Сите против Исламска држава, но џихадистите може да се протнат во Европа


Се стравува дека битката за Мосул ќе трае долго и ОН изразија загриженост дека тоа може да предизвика хуманитарна катастрофа за околу 1,5 милиони жители кои ...
| | веќе видена | слични
2 копии
3 копии

Приближно 1.000 луѓе се хоспитализирании поради проблеми со дишењето откако пред два дена припадници на Исламска држава нападнаа хемиска фабрика во близина на ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Ирачките сили за безбедност елиминираа 48 борци на Исламска држава во вчерашната операција во неколку квартови во Киркук, изјави денеска бригадниот генерал ...
| | веќе видена | слични

Најмалку двајца цивили починаа откако вдишаа сулфурен чад откако припадници на Исламска држава нападнаа хемиска фабрика во близина на Мосул, изјави ирачки ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Масовниот напад на групата „Исламска држава" против цели во и околу ирачкиот град Киркук е завршен по деноноќие тешки борби, соопшти полицијата, пренесува БТА. ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Измените и дополнувањата на Законите за заштита на населението од заразни болести, ребалансот на Буџетот и законот за заштита од дискриминација се очекува да ...
сите 501 | | | веќе видена

Уште пред пет години Никола Груевски дал исказ за аферата „Плацеви на Водно“. Веднаш по пријавите на тогашната опозиција СДСМ, Груевски зборувал пред обвинител ...
сите 141 | | | веќе видена

Директорот на ГОБ „8 Септември“, д-р. Христијан Костов, во денешната емисија на ТВ 24, „Студио 10„ изјави дека ако се преполнат болниците со пациенти болни од ...
сите 164 | | | веќе видена

Научните докази кои укажуваат на тоа дека климатската криза е резултат на човекова активност и согорување на фосилни горива се бројни и често дискутирани. Од ...
сите 175 | | | веќе видена

Левица денеска со двајцата пратеници Димитар Апасиев и Ворис Крмов до претседателот на Собранието доставија предлог Декларација во 10 точки за осуда на ...
сите 473 | | | веќе видена

Вчера (18.10.2020) година се одбележаа 1 000 години од основањето на манастирот СВ. „Јован Бигорски“. Целиот настан се одвиваше во строги протоколи за заштита ...
сите 97 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Сите против Исламска држава, но џихадистите може да се протнат во Европа

Од:
До кого (е-маил):
Порака: