Асанж остана без интернет


2 копии

Официјален став произлезе од еквадорската влада која призна дека намерно му е исклучен интернетот на Џулијан Асанж кој се наоѓа во егзил во еквадорската ...
| | веќе видена | слични

Владите на САД и Еквадор негираат дека направиле заговор да го замолчат Жулиен Асанж, откако интернет конекцијата на основачот на Викиликс беше исклучена во ...
| | веќе видена | слични

„Свиркачот“ Асанж последните 5 години ги помина во амбасадата на Еквадор во Лондон за да ги избегне обвинувањата за сексуален нападВладата на Еквадор потврди ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Директорката на Националната агенција за европски образовни програми и мобилност, Лидија Димова, во гостувањето во „Стадион“ на Канал 77, рече дека ...
сите 360 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев прими делегација на Сојузот на борците, предводена од претседателот на главниот одбор на сојузот, Никола Стојаноски, придружуван од ...
сите 152 | | | веќе видена

Состанотот на Заедничката мешовита комисија заврши со минимален напредок, е размислувањето на Бугарија откако таму се вратија членовите од бугарска страна во ...
сите 455 | | | веќе видена

Во град во источна Кина, властите започнаа експериментална програма за вакцинација против коронавирус, иако вакцината не ја помина последната фаза од ...
сите 142 | | | веќе видена

Следната недела во земјава треба да пристигне пратката од 4.000 брзи ковид тестови. Пет компании чии тестови имаат зелено светло од СЗО се во игра за од нив да ...
сите 74 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Асанж остана без интернет

Од:
До кого (е-маил):
Порака: