Гадафи ќе се самоубие или ќе го убијат!?

Либискиот водач им се закани на демонстрантите со егзекуции и порача дека нема намера да поднесе оставка или да избега од државата. Меркел смета дека Гадафи му ...
| | веќе видена | слични

Повеќе од 1.000 Либијци се убиени како последица на очајничките обиди на лидерот Моамер Гадафи да ја задржи власта, изјави вчера шефот на италијанската ...
| | веќе видена | слични

Се уште не сум наредил употреба на сила, не сум наредил да се испука ниеден куршум, но кога ќе наредам, се ќе гори Моамер Гадафи, претседател на Либија
| | веќе видена | слични

Останато

Да се внимава на наративот и да се избегнуваат провокации. Да се практикуваат европските вредности, а сојузништвото во НАТО и очекуваната блиска соработка во ...
сите 155 | | | веќе видена

РАСТЕ БРОЈОТ НА ЗАРАЗЕНИ СО КОРОНАВИРУСОТ Според неделниот извештај на Институтот за јавно здравје во периодот од 22 до 28 февруари 2021, тестирани се вкупно ...
сите 428 | | | веќе видена

Националниот координатор за интеркултурализам, едно општество, развој на културата и меѓуресорска соработка, Роберт Алаѓозовски, заедно со Јасмина Ѓоргиева, ...
сите 417 | | | веќе видена

Министерот за здравство Венко Филипче нагласи дека на некои работи едноставно не можеле и не можат да влијаат, а причината, како што рече, е многу јасна. – ...
сите 256 | | | веќе видена

Претседателката на „Транспаренси интернешенел Македонија“, Слаѓана Тасева, е скептична дека поранешниот директор на Управата за безбедност и контраразузнавање ...
сите 272 | | | веќе видена

Специјалниот претставник на македонската Влада за Бугарија, господинот Бучковски и покрај сите спорни прашања се обидува во јавноста да рефлектира напредок и ...
сите 80 | | | веќе видена

Основното јавно обвинителство Скопје до Основниот кривичен суд Скопје поднесе предлог за определување мерка притвор за уште едно лице, за кое е поведена ...
сите 375 | | | веќе видена

Пратеникот од редовите на ВМРО-ДПМНЕ Антонијо Милошоски тврди дека во следните денови се очекува Владата да го повлече предлогот за номинација на Фрчкоски за ...
сите 35 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Гадафи ќе се самоубие или ќе го убијат!?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: