Реал (М) пак не победи во Лион

Иако имаа водство, "кралевите" на крајот мораа да се задоволат со реми на "Стад Жерлан" (1:1), додека Челзи е веќе 1/4-финалист по победата во Копенхаген (2:0) ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Контраверзниот тренар на клупата на Реал Мадрид, Жозе Мурињо смета дека францускиот напаѓач од неговата екипа Карим Бензема има неверојатен потенцијал, но дека ...
| | веќе видена | слични

Тренерот на Лион, Клод Пуел, верува дека неговите фудбалери можат да приредат ново изненадување и втора година по ред да го елиминираат Реал Мадрид од Лигата ...
| | веќе видена | слични

Напаѓачот на Реал Мадрид, Карим Бензема изјави дека не сакал да го прослави голот кој го постигна само 60 секунди од кога влезе во игра на дуелот со Лион. Тој ...
| | веќе видена | слични

Ниту во седмиот обид фудбалерите на Реал не најдоа начин како да го совладаат Лион. На „Жерланд“ во првиот осминафинален меч „кралевите“ водеа со 1:0 со голот ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Да се внимава на наративот и да се избегнуваат провокации. Да се практикуваат европските вредности, а сојузништвото во НАТО и очекуваната блиска соработка во ...
сите 155 | | | веќе видена

РАСТЕ БРОЈОТ НА ЗАРАЗЕНИ СО КОРОНАВИРУСОТ Според неделниот извештај на Институтот за јавно здравје во периодот од 22 до 28 февруари 2021, тестирани се вкупно ...
сите 428 | | | веќе видена

Националниот координатор за интеркултурализам, едно општество, развој на културата и меѓуресорска соработка, Роберт Алаѓозовски, заедно со Јасмина Ѓоргиева, ...
сите 417 | | | веќе видена

Министерот за здравство Венко Филипче нагласи дека на некои работи едноставно не можеле и не можат да влијаат, а причината, како што рече, е многу јасна. – ...
сите 256 | | | веќе видена

Претседателката на „Транспаренси интернешенел Македонија“, Слаѓана Тасева, е скептична дека поранешниот директор на Управата за безбедност и контраразузнавање ...
сите 272 | | | веќе видена

Специјалниот претставник на македонската Влада за Бугарија, господинот Бучковски и покрај сите спорни прашања се обидува во јавноста да рефлектира напредок и ...
сите 80 | | | веќе видена

Основното јавно обвинителство Скопје до Основниот кривичен суд Скопје поднесе предлог за определување мерка притвор за уште едно лице, за кое е поведена ...
сите 375 | | | веќе видена

Семејство од село Аравати, Ресен, на инстант лоз купен во Кавадарци „изгреба“ стан во Скопје Државна лотарија, со радост ви го претставува семејство Секуловски ...
сите 15 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Реал (М) пак не победи во Лион

Од:
До кого (е-маил):
Порака: