(ВИДЕО) Шилегов: Груевски, каде е фабриката во Демир Хисар?


Ви го пренесуваме вечерашниот дуел во „24 Анализа“ на 24 Вести каде се соочија Христијан Мицкоски, новиот генерален директор на ЕЛЕМ и Митко Андреевски, ...
| | веќе видена | слични

„СДСМ успеа да обезбеди минимум услови за избори на 11 декември, вклучувајќи го и избирачкиот список“, истакна портпарлот на СДСМ, Петре Шилегов. Тој потсети ...
| | веќе видена | слични

Портпаролот на СДСМ и пратеник, Петре Шилегов, остана сам во дебатната емисија на ТВ Нова, и емисијата во овие моменти тече како интервју. Ниту еден ...
| | веќе видена | слични
4 копии

По подолго време без никакво соочување на власта и опозицијата, бидејќи ВМРО-ДПМНЕ бегаше од дебати, вечерва граѓаните ќе имаат можност да гледаат дури три ...
| | веќе видена | слични

Портпаролот на СДСМ Петре Шилегов денеска во Демир Хисар одржа прес-конференција пред поранешната фабрика „Застава“ во која власта, рече, пред седум месеци ...
| | веќе видена | слични

Останато

Фактор дознава дека бројките на новозаболени во изминатово деноноќие ќе бидат отприлика идентични како во текот на вчерашниот ден. Ова се неофицијални ...
сите 764 | | | веќе видена

Јас не сакам да верувам дека граѓаните се виновни, тоа е една одлика на политичари од минатото кога ги обвинуваа граѓаните дека грешат. Ја имаа подршката со ...
сите 351 | | | веќе видена

Претседателот на Демократската партија на Албанците, Мендух Тачи на прес-конференција изјави дека постои индивидуална одговорност за големиот број на заразени ...
сите 421 | | | веќе видена

Во Вашингтон за утре е закажен голем протест против расната сегрегација и неправдата околу полициското насилство врз црномурестото население во САД. Протестот ...
сите 289 | | | веќе видена

Лидерот на ДУИ Али Ахмети на 18-годишнината од партијата посака Албанец за премиер. Ова побуди низа реакции кај политичките субјекти во земјава. СДСМ како ...
сите 72 | | | веќе видена

Ако се потврди денешната бројка, која според неофицијални информации може да достигне и над 200, следната мерка што ќе биде воведена е полициски пунктови на ...
сите 151 | | | веќе видена

Заев и Филипче преку малтретирање на граѓаните сакаат да излажат дека се посветени и дека преземаат мерки за сузбивање на корона вирусот. За нив е ризично ...
сите 402 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

(ВИДЕО) Шилегов: Груевски, каде е фабриката во Демир Хисар?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: