Привршува реконструкцијата на патот Буково Битола


3 копии
2 копии

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски, преку својот Фејсбук профил информира дека се исполни уште едно од големите барања на граѓаните- Порано со теренски ...
| | веќе видена | слични
11 копии
3 копии

Невозможното стана реалност, реализирано е уште едно големо барање на граѓаните. Ако досега патот меѓу Мокрино и Смолари се минуваше само со теренски возила и ...
| | веќе видена | слични

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски денеска на својот Фејсбук профил објави дека е завршена уште една голема инвестиција во инфраструктурата. Станува збор за ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Во завршна фаза се активностите за обнова на регионалниот пат Градско – Росоман – Дреново во должина од 12 километри, инвестиција во износ од 1,3 милиони евра. ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Завршува реконструкцијата на регионалниот пат Градско – Росоман – Дреново во должина од 12 километри, инвестиција вредна 1.3 милиони евра. Според надлежните во ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Актуелниот министер за транспорт и врски, Владо Мисајловски посочи дека само годинава од буџетот биле одвоени 22 милиони евра за одржување и реконструкција на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Во целиот негативен наплив од информации поврзани со коронавирусот и секој ден големиот број жртви од оваа зараза, денеска имаше и една позитивна вест. Имено, ...
сите 263 | | | веќе видена

Генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ Ѓорѓија Сајкоски на денешната прес-конференција истакна дека аферата „Мафија“ покажува силна вмешаност на највисоките ...
сите 122 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на својот фејсбук профил напиша: Во екот на најголемата афера во македонската историја, СДСМ, два дена по ред, ...
сите 79 | | | веќе видена

Во полициска станица Радовиш вчера во 17:50 часот било пријавено дека во шахта на магистралниот пат во изградба А-4 Штип-Радовиш, во близина на крстосница за ...
сите 238 | | | веќе видена

„Мрзливиот Петре Шилегов може да сруши тоа што самиот го изградил, а бидејќи ништо не изградил, не може ништо и да сруши 4 години слушаме како неспособниот и ...
сите 77 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Привршува реконструкцијата на патот Буково Битола

Од:
До кого (е-маил):
Порака: