Уапсен убиецот на навивачот – Стефановиќ и објави војна на мафијата


Српскиот министер за внатрешни работи, Небојша Стефановиќ на прес конференција соопшти дека после синоќешната ликвидација во Белград е уапсено едно лице и и ...
| | веќе видена | слични

Двајцата атентатори кои го ликвидирале водачот на т.н. „Гробари“, Александар Станковиќ, познат како Сале Мутав чекале цел час пред нивната мета да им се појави ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии
3 копии

Водачот на навивачите на Партизан и момчето кое е осудувано за неколку престапи погребан е на Новите гробишта во Белград. Над 400 луѓе се собраа за да му ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Убијците на водачот на навивачите на Партизан се доближиле до него на само неколку метри. Ликвидиран е во својот автомобил „Ауди А6“, а не го спасил ни ...
| | веќе видена | слични

Денеска беше погребан водачот на навивачката група на Партизан, „Гробари“, Александар Станковиќ, познат како Сале Мутави. На погребот беа присутни многумина ...
| | веќе видена | слични

На погребот беа присутни многумина луѓе, верните навивачи како и директорот на ФК „Партизан“, Милош Вазура и неговиот телохранител, кој доби најмногу ќотек од ...
| | веќе видена | слични

Водачот на навивачката група на Партизан, Александар Станковиќ, откако во четвртокот беше убиен во својот автомобил, денес беше погребан на гробиштата во ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Премиерот Зоран Заев денеска ја предводеше владината делегација и заедно со вицепремиерот задолжен за економски прашања Фатмир Битиќи, со министерката за труд ...
сите 236 | | | веќе видена

Денеска се регистрирани 329 нови лабораториски позитивни случаи на SARS CoV-2, со што вкупната бројка на дијагностицирани лица со КОВИД-19 изнесува ...
сите 437 | | | веќе видена

Денеска претседателот на СДСМ Зоран Заев заедно со кандидатот за градоначалник Ферат Асан и носителката на листата за советници Нежмие Саитова се обрати пред ...
сите 288 | | | веќе видена

Претседателот на СДСМ на денешната граѓанска трибина ‘‘Најдоброто за мојата општина ‘‘ пред арачиновци вети дека развојот на Арачиново ќе продолжи како и ...
сите 94 | | | веќе видена

Регулаторната комисија за енергетика утре треба да донесе одлука за цените на нафтените деривати. Дали ќе има повторно поскапување на цените на горивата ќе ...
сите 77 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ прогласи победа во поголемите градови како Штип, Прилеп, Велес, Кавадарци, а убедливо водат и во Аеродром, Кисела Вода, Охрид, Битола, Ѓорче Петров, ...
сите 110 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Уапсен убиецот на навивачот – Стефановиќ и објави војна на мафијата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: