ВО ЖИВО: Панел дискусија на ВМРО-ДПМНЕ за улогата на медиумите и социјалните мрежи


Владејачката ВМРО-ДПМНЕ најави викенд на отчетност, реални проекти и дела. Следниве три дена ќе има партиски настани, собири и трибини на кои ќе се дискутираат ...
| | веќе видена | слични

Марширајќи преку булеварот Илинден, високи партиски претставници на ВМРО- ДПМНЕ, заедно со граѓани, пристигнаа во арената „Борис Трајковски“ на партискиот ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Сплотено се собираат во родните градови и доаѓаат кон спортскиот центар „Борис Трајковски“ каде денес ќе се одржи голем собир на владејачката партија. Во ...
| | веќе видена | слични

Општинските комитети на ВМРО-ДПМНЕ го мобилизираа своето членство низ цела Македонија и со организаран превоз со автобуси ќе пристигнат во Скопје на собирот на ...
| | веќе видена | слични

И покрај лошото време, прилепчани во голем број со автобуси и автомобили тргнаа кон Скопје да присуствуваат на собирот. Прилеп масовно дава поддршка на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Битола Кавадарци Прилеп Штип Велес Илјадници граѓани од Битола, Штип, Прилеп, Кавадарци, Кичево,Тетово и други градови од државата наскоро ќе пристигнат во ...
| | веќе видена | слични

Голем број граѓани од внатрешноста утрово се упатија кон главниот град каде ќе присуствуваат на денешниот собир на владеачката гарнитура. Автобуси од Битола, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Во Општина Центар Жупа во првиот круг од локалните избори не е избран нов градоначалник, бидејќи не е обезбеден потребниот цензус на излезност од една третина ...
сите 830 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев денеска ја предводеше владината делегација и заедно со вицепремиерот задолжен за економски прашања Фатмир Битиќи, со министерката за труд ...
сите 236 | | | веќе видена

Денеска се регистрирани 329 нови лабораториски позитивни случаи на SARS CoV-2, со што вкупната бројка на дијагностицирани лица со КОВИД-19 изнесува ...
сите 439 | | | веќе видена

Денеска претседателот на СДСМ Зоран Заев заедно со кандидатот за градоначалник Ферат Асан и носителката на листата за советници Нежмие Саитова се обрати пред ...
сите 288 | | | веќе видена

Претседателот на СДСМ на денешната граѓанска трибина ‘‘Најдоброто за мојата општина ‘‘ пред арачиновци вети дека развојот на Арачиново ќе продолжи како и ...
сите 95 | | | веќе видена

Регулаторната комисија за енергетика утре треба да донесе одлука за цените на нафтените деривати. Дали ќе има повторно поскапување на цените на горивата ќе ...
сите 77 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ВО ЖИВО: Панел дискусија на ВМРО-ДПМНЕ за улогата на медиумите и социјалните мрежи

Од:
До кого (е-маил):
Порака: