Германските медиуми тврдат дека Ѓоковиќ и Бекер се разделуваат, Србинот има своја верзија

Борис Бекер нема да му биде тренер на Новак Ѓоковиќ од следната сезона, тврдат денеска дел од највлијателните германски медиуми кои се повикуваат на извори блиски до Германецот. Соработката меѓу двајцата започна во 2014 година, во неа светскиот рекет број еден освои многу титули меѓу кои и првата на Ролан Гарос, но годинава доживеа рана елиминација на Вимблдон и на Олимписките игри, а загуби и во финалето на Ју-Ес Опен. Шпекулациите отидоа дотаму што мораше да реагира и Ѓоковиќ кој по последниот меч во Шангај се огласи по ова прашање. – Ние се уште работиме заедно. Засега размислуваме за плановите поврзани со финишот на актуелната сезона, за следната не сме разговарале, – изјавил Ѓоковиќ кој не успеа докрај да ги сопре гласините за разделбата со Бекер.
| | веќе видена | слични

Изминатата недела се крена голема прашина околу соработката меѓу Новак Ѓоковиќ и Борис Бекер откако Германецот не се појави на Мастерс турнирот во Шангај, но дека односот меѓу нив двајца е навистина добар како и претходно најдобар показател е пораката која му ја испрати легендарниот тенисер на својот играч. Бекер преку својот Инстаграм профил му испрати емотивна порака на Ѓоковиќ во врска со поразот кој го претрпе од Баутиста Агут во полуфиналето, но посебно внимание предизвика делот во кој потенцира дека нивната соработка не е пред крај како што пренесоа германските медиуми. – Секој ден се учи лекција. Се учи од ваквите денови и мечеви многу повеќе од кога победуваш. Долг и тежок е патот пред нас, но на крајот ќе стигнеме до целта, – напиша Бекер на својот профил, јасно алудирајќи дека не размислува на прекин на соработката со светскиот рекет број еден. “It’s a long and winding road ahead but we will get there in the end ” @djokernole #teamdjokovic #nolefam
| | веќе видена | слични

Најдобриот тенисер на светот. Новак Ѓоковиќ сеуште не донел одлука за тоа дали ќе ја продолжи соработката со германскиот тренер, Борис Бекер. Мареј е на 2300 поени заостанување, а до крајот на годината би можел да го презеде првото место на АТП листата. Ноле неодамна истакна дека сеуште не разговарал со Борис Бекер за соработката за следната сезона. „Ние и понатаму работиме заедно. Засега имаме план до крајот на сезоната. За следната сезона сеуште не сме разговарале“ , истакна Ѓоковиќ на конференцијата за медиумите по победата против Поспишил и пласманот во четвртфиналето на Мастерсот во Шангај. Бекер не беше со Новак во Шангај, не се огласи освен што му честиташе победата на Агат, но конечно ја прекина тишината. Тој се огласи и на својот инстаграм профил: „Секој ден е лекција. Најдобро се учи од поразот“ Покрај фотографијата пак, Бекер додаде дека „патот е долг и ветровит напред, но дека ќе стигне до крајот“ . "It's a long and winding road ahead but we will get there in the end " @djokernole #teamdjokovic ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Неодамна се појави информација дека Новак Ѓоковиќ и Борис Бекер ја прекинуваат соработката на крајот од 2016 година. Многу е веројатно дека дојде крај на соработката бидејќи славниот Германец, тренер на најдобриот светски тенисер беше многу штедлив на зборови по поразот на Новак од Батистута Агут. – Одлична игра на Батистута Агут! Денеска ја заслужи победата – напиша Бекер не спомнувајќи го Новак воопшто.
| | веќе видена | слични
3 копии

Борис Бекер не е со Новак Ѓоковиќ во Шангај, туку Марјан Вајда, иако тоа не мора ништо да значи, германските медиуми почнаа да пишуваат за прекин на соработката. „За 2017. ништо не сме разговарале. Не сум размислувал за тоа“ – изјави Ѓоковиќ. Вообичаено Бекер и Ѓоковиќ ја сумираат секоја сезона и потоа одлучуваат дали ќе ја продолжат соработата. Договорот на Новак со германскиот тренер трае до крајот на сезоната. Бекер и Ѓоковиќ заедно се од 2014 година, досега и двајцата изразуваа задоволство од соработката. извор:рсм
| | веќе видена | слични
3 копии

Светскиот рекет број еден, Србинот Новак Ѓоковиќ, истакна дека се уште не разговарал со Борис Бекер што се однесува до соработката за следната сезона. -Ние и понатаму работиме заедно. За сега имаме план за остатокот од сезоната. За соработка во текот на следната сезона се уште е сме разговарале, истакна Ѓоковиќ на прес конференцијата по победата над Васек Поспишил и пласманот во четврфиналето на турнирот во Шангај. Дел од германските медиуми најавија дека Новак и Бекер нема да ја продолжат својата соработка, а ваквите информации се поттикнати од фактот што Бекер не е присутен во Шангај во монентов, односно дека како поддршка Новак го има Марјан Вајда. Србинот по победата на Ронал Гарос, загуби во третото коло на Вимблдон, како и во првото коло на ОИ во Рио, а потоа беше претрпе пораз и во финалето на САД Опен. Претходниот турнир во Пекинг го пропушти поради повреда, но се врати во Шангај, каде воедно е и бранител на трофејот, а утре во четврфиналето ќе се сретне со Германецот Мише Зверев.
| | веќе видена | слични

Најдобриот тенисер во светот би можел да стави крај на својата соработка со Борис Бекер, легендарниот германски тенисер. Новак Ѓоковиќ веќе наговести дека нема никакви планови за 2017 година кога станува збор за соработката со Борис Бекер, а германските медиуми денес и вчера шпекулираа дека тие двајца ќе ја прекинат соработката. Германскиот експерт не е моментално со Новак во Шангај, туку со него е Марјан Вајда, чешки експерт. Договорот на Борис Бекер со Новак Ѓоковиќ истекува на крајот од оваа сезона, а како што пишуваат германските медиуми, соработката најверојатно нема да биде продолжена. Наскоро очекуваме некој од нив двајцата да се изјасни по ова прашање. Инаку, Новак во повеќе наврати од 2014 година, кога започна да работи со Бекер, истакна дека тој многу му помогнал пред се на психолошки план и дека со него станал вистински шампион.
| | веќе видена | слични

Останато

Почитувана министерке за правда, Рената Дескоска,Сведоци сме на време кога во други области од јавната администграција, штрајкот и заканите со штрајк за ...
сите 142 | | | веќе видена

Преку континуирано вложување во здравството, образованието и социјалната грижа и мерки како дуалното образование, ќе се подобрува продуктивноста и ...
сите 180 | | | веќе видена

Министерството за внатрешни работи целосно ги демантира лагите и дезинформациите пласирани во одредени медиуми за некаква изградба на кампови за мигранти на ...
сите 276 | | | веќе видена

Првата тура повратни пари од данокот за додадена вредност кај граѓаните кои скенираа фискални сметки во рамки на проектот „Мој ДДВ“, во вкупен износ од 3 ...
сите 53 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во текот на денешниот ден оствари повеќе средби при што се сретна со шефот на мисијата на ОБСЕ во Македонија, ...
сите 102 | | | веќе видена

Обвинителката Вилма Рускоска најави дека ќе покрене финансиска истрага за судиите кои донесоа одлука за куќен притвор на поранешната специјална обвинителка ...
сите 151 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Германските медиуми тврдат дека Ѓоковиќ и Бекер се разделуваат, Србинот има своја верзија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: