Ердоган: Продолжува реализацијата на проектот „Турски поток“

Русија ги доби сите неопходни дозволи за почеток на работите на проектот гасовод „Турски тек“, рекол денеска рускиот министер за енергетика Александар Новак. ...
| | веќе видена | слични
2 копии
3 копии

Руската компанија „Газпром“ и турската „Боташ“ можат да привлечат нови учесници во изградбата на гасоводот „Турски поток“, како и финансирање од трети лица, се ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Турција се претвора во центар кој обединува повеќе меѓународни енергетски правци и обезбедува енергетската безбедност на Европа, изјави турскиот премиер Бинали ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Рускиот претседател Владимир Путин изјави во понеделникот дека со турскиот колега по должност Реџеп Тајип Ердоган се согласиле за важноста од доставувањето на ...
| | веќе видена | слични
3 копии
повеќе

Останато

Tретина од тестираните во Црна Гора се позитивни на коронавирусот. За 24 часа во Црна Гора се регистрирани 230 нови случаи, објави денес Институтот за јавно ...
сите 757 | | | веќе видена

Поминаа два дена откако Врховниот суд ја потврди четиригодишната затворска казна за поранешната министерка за внатрешни работи Гордана Јанкуловска и во ...
сите 133 | | | веќе видена

Лекарската комора на Република Северна Македонија најостро го осудува инцидентот што се случи викендов на Клиниката за токсикологија кога пациент физички го ...
сите 59 | | | веќе видена

Премиерот, Зоран Заев, денеска се сретна со генералната секретарка на Советот за регионална соработка (СРС) Мајлинда Брегу, која ја посети нашата земја, како ...
сите 292 | | | веќе видена

Комисијата за заразни болести на денешниот состанок не донела одлука дали во основните училишта ќе профункционира целодневен престој за децата кои физички ќе ...
сите 571 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ердоган: Продолжува реализацијата на проектот „Турски поток“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: