СИТЕЛ: Груевски: Дадениот збор се исполнува, Костал почнува со работа


На церемонијата на ставањето во погон на производствениот капацитет на „Костал“ во Охрид приуствуваше и лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски кој меѓу другото ...
| | веќе видена | слични
5 копии
5 копии

Средства за реализација на проектот за отворање на детски градинки има и тој ќе се реализира бидејќи ВМРО-ДПМНЕ е одговорна партија и ги исполнува ветувањата ...
| | веќе видена | слични

Социјалдемократскиот сојуз на Македонија го обвини владејачкиот естаблишмент дека со проектот „Скопје 2014“ потрошиле финансиски средства со кои можеле да се ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Реакција на СДСМ на реакцијата на ВМРО-ДПМНЕ: Oбвинетиот Никола Груевски е фатен во лага за градинките. Во Буџетот за 2017 година што сакаат да го донесат, ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Соопштение на ВМРО-ДПМНЕ – реакција на прес конференцијата на Дамјан Манчевски : Нови 140 детски градинки ќе има. Граѓаните знаат дека се што ВМРО-ДПМНЕ ќе ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Продолжува препукувањето на двете најголеми партии за градинките, односно дали тие се предвидени со буџетот за 2017-та и дали ќе бидат изградени во следните ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Уште пред пет години Никола Груевски дал исказ за аферата „Плацеви на Водно“. Веднаш по пријавите на тогашната опозиција СДСМ, Груевски зборувал пред обвинител ...
сите 162 | | | веќе видена

Aдвокатот Александар Тортевски вечерва на „24 Анализа“ на Телевизија 24, а во врска со скандалите поврзани со Националната агенција за европски програми и ...
сите 221 | | | веќе видена

За 23 Октомври кој во земјава се празнува како Ден на македонската револуционерна борба, кога е формирана Македонската револуционерна организација, ВМРО-ДПМНЕ ...
сите 164 | | | веќе видена

Дваесет и двегодишен скопјанец е тешко повреден откако вчера попладне со мотор паднал на скопската обиколница, во близина на клучката Смилковци.Во незгодата ...
сите 157 | | | веќе видена

Христијан Мицкоски се премисли - се откажа од преговори за законот со кој Владата добива овалстувања мерките што ќе ги носи да поминуваат само со одлука на ...
сите 82 | | | веќе видена

Вчера (18.10.2020) година се одбележаа 1 000 години од основањето на манастирот СВ. „Јован Бигорски“. Целиот настан се одвиваше во строги протоколи за заштита ...
сите 124 | | | веќе видена

По два дена разговори во Скопје македонските и бугарските историчари не постигнаа напредок во однос на Гоце Делчев, кој и понатаму останува пречка на ...
сите 208 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

СИТЕЛ: Груевски: Дадениот збор се исполнува, Костал почнува со работа

Од:
До кого (е-маил):
Порака: