Времето утре во Македонија со нови промени

Времето утре во Македонија ќе биде претежно облачно со повремени врнежи од дожд и со ретки грмежи. Пообилни ќе бидат во западните и северозападните делови на земјава, каде наместа се очекува да наврнат над 25 литри на метар квадратен воден талог. Ќе дува умерен, повремено засилен ветер од јужен правец, но повеќе ќе биде застапен во западните подрачја. Минималната температура ќе се движи од 7 до 13 степени, а дневната од 15 до 20 степени. Во Скопското подрачје ќе биде претежно облачно со повремени врнежи од дожд, но со променлив интензитет. Температурата ќе биде од 7 до 18 степени.
| | веќе видена | слични
2 копии

Времето утре ќе биде сончево и потопло со мала облачност и со слаб до умерен ветер од јужен правец. Дневната температура ќе се движи од 16 до 25 степени Целзиусови. До сабота ќе преовладува стабилно време со релативно високи дневни температурите. Од недела под влијание на влажен воздушен бран ќе преовладува променливо облачно време со повремени врнежи од дожд и пад на дневните температури. Повеќе врмнежи се очекуваат недела кон понеделник, кога на места ќе бидат проследени со грмежи.
| | веќе видена | слични

Времето утре ќе биде променливо облачно, со повремен дожд, oсобено предпладне. Ќе дува слаб до умерен северен ветер. Дневната температура ќе се движи од 9 до 22 степени. Од четврток се очекува стабилно и потопло време.
| | веќе видена | слични
4 копии

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно, со повремен дожд, oсобено предпладне и во средината на денот. Попладне врнежите ќе престанат. Ќе дува слаб до умерен северозападен ветер, а во западните делови повремено засилен западен ветер. Утринската температура ќе се движи од седум до 13, а дневната од 15 до 22 степени. Во Скопје ќе биде променливо облачно, со повремен дожд, Попладне врнежите ќе престанат. Преку денот ќе дува слаб до умерен северозападен ветер. Температурата ќе се движи од 11 до 18 степени. Во четврток и во петок облачноста ќе се намалува и ќе преовладува стабилно, претежно сончево време, но со пониски утрински температури. Нови врнежи од дожд се очекуваат за викендот, особеново во недела. Еве какво ќе биде времето до крајот на месец октомври:
| | веќе видена | слични

Врнежи од дожд ја зафатија целата територите на републикава. Во Охридско – струшката котлина има средно ниво на воден талог. Во изминатото деноноќие во Охрид се наврнати 10 литри дожд на метар кубен. Времето денес ќе биде променливо облачно, со повремен дожд, oсобено предпладне и во средината на денот. Попладне врнежите ќе престанат. Ќе дува слаб до умерен северозападен ветер, а во западните делови повремено засилен западен ветер. Температурата ќе се движи од 11 до 16 степени. Утре облачноста ќе се намалува и ќе преовладува стабилно, претежно сончево време, но со пониски утрински температури. Нови врнежи од дожд се очекуваат за викендот, особеново во недела. (Крај) извор:OhridPress
| | веќе видена | слични
4 копии

Дождот не престана да врне, утрово ниски температури во градовите низ Македонија. Измерени се 4 степени во Маврово, 5 Лазарополе, 7 Крушево, 8 Пожаране, 9 Ѓуриште, 10 Куманово, Претор, Крива Паланка, Дебар, Пожар, 11 Тетово, Берово, Скопје, Тополчани, Скопје Петровец, 12 Штип, Прилеп, Охрид, Виница, Битола, 13 Д. Капија, 14 Струмица, Дојран, 15 Гевгелија. Времето во Македонија ќе биде променливо облачно, со повремен дожд, oсобено предпладне и во средината на денот. Попладне врнежите ќе престанат. Ќе дува слаб до умерен северозападен ветер, а во западните делови повремено засилен западен ветер. Утринската температура ќе се движи од седум до 13, а дневната од 15 до 22 степени. Во Скопје ќе биде променливо облачно, со повремен дожд, Попладне врнежите ќе престанат. Преку денот ќе дува слаб до умерен северозападен ветер. Температурата ќе се движи од 11 до 18 степени.
| | веќе видена | слични
2 копии

Времето денеска ќе биде променливо облачно, со повремен дожд, особено во претпладневните часови. Во текот на денот ќе дува слаб до умерен северозападен ветер, додека во западните делови повремено засилен западен ветер. Минималната температура ќе се движи од 7 до 13 Целзиусови степени, а максималната од 15 до 22 степени. Во Битола облачно со повремени сончеви периоди и температура до 14 степени. Во следните два дена се очекува намалување на облачноста, стабилизирање на временските услови, со сончеви периоди, но и пониска утринска температура.
| | веќе видена | слични
2 копии

Во среда до средината на денот ќе преовладува променливо облачно време со повремени врнежи од дожд, особено претпладне, претежно со послаб интензитет. Ќе дува слаб до умерен северен ветер. Во текот на ноќта локално врнежите од дожд ќе бидат поинтензивни и се очекува да наврнат над 20 литри на квадратен метар. Утринските температури се движат во интервалот меѓу 5 и 13 Целзиусови степени, а дневните ќе достигнат од 11 на западот и до 22 степени на југот од земјата. Во Скопје и околината ќе преовладува облачно време со куси сончеви периоди, а во попладневните часови со повремени врнежи од дожд, наместа со ретки грмежи. Температурата ќе достигне до 17 степени. Во четврток и во петок облачноста ќе се намалува и ќе преовладува стабилно, претежно сончево време, но со пониски утрински температури. Нови врнежи од дожд се очекуваат за викендот, особено во недела.
| | веќе видена | слични

Дождот не престана да врне, утрово ниски температури во градовите низ Македонија. Дождот не престана да врне, утрово ниски температури во градовите низ Македонија.Измерени се 4 степени во Маврово, 5 Лазарополе, 7 Крушево, 8 Пожаране, 9 Ѓуриште, 10 Куманово, Претор, Крива Паланка, Дебар, Пожар, 11 Тетово, Берово, Скопје, Тополчани, Скопје Петровец, 12 Штип, Прилеп, Охрид, Виница, Битола, 13 Д. Капија, 14 Струмица, Дојран, 15 Гевгелија.Времето во Македонија ќе биде променливо облачно, со повремен дожд, oсобено предпладне и во средината на денот. Попладне врнежите ќе престанат. Ќе дува слаб до умерен северозападен ветер, а во западните делови повремено засилен западен ветер.Утринската температура ќе се движи од седум до 13, а дневната од 15 до 22 степени.Во Скопје ќе биде променливо облачно, со повремен дожд, Попладне врнежите ќе престанат. Преку денот ќе дува слаб до умерен северозападен ветер.Температурата ќе се движи од 11 до 18 степени.
| | веќе видена | слични

Дождот не престанува. Најмногу воден талог има во Струмица и тоа 28 литри на метар квадратен, па 4 Тополчани, Битола, 5 Прилеп, 6 Демир Капија, 7 Скопје, Претор, 8 Штип, 9 Тетово, 10 Охрид, Пожаране, 11 Пожар, Куманово, 13 Крушево, 14 Крива Паланка, 15 Дебар, 17 Берово, 18 Ѓуриште, Маврово, 23 Виница, Дојран, 26 Гевгелија, 27 Лазарополе. Дождот не престанува. Најмногу воден талог има во Струмица и тоа 28 литри на метар квадратен, па 4 Тополчани, Битола, 5 Прилеп, 6 Демир Капија, 7 Скопје, Претор, 8 Штип, 9 Тетово, 10 Охрид, Пожаране, 11 Пожар, Куманово, 13 Крушево, 14 Крива Паланка, 15 Дебар, 17 Берово, 18 Ѓуриште, Маврово, 23 Виница, Дојран, 26 Гевгелија, 27 Лазарополе.Времето во Македонија ќе биде променливо облачно, со повремен дожд, oсобено предпладне и во средината на денот. Попладне врнежите ќе престанат. Ќе дува слаб до умерен северозападен ветер, а во западните делови повремено засилен западен ветер.Утринската температура ќе се движи од седум до 13, а дневната од 15 до 22 степени.Во Скопје ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Европскиот Парламент денеска ќе гласа за резолуцијата со која целта е да се осуди одложувањето на пристапните преговори на Македонија и Албанија, и да се даде ...
сите 696 | | | веќе видена

Американскиот државен секретар Мајк Помпео го поздрави ратификувањето на Протоколот за членство на Северна Македонија во НАТО. Во неговата изјава, која денеска ...
сите 174 | | | веќе видена

Националниот празник Денот на македонската револуционерна борба, или популарно Денот на ВМРО, се одбележува денеска како неработен ден. На денешен датум во ...
сите 116 | | | веќе видена

Заев: Ако се сретнам со Макрон ќе му ги изнесам аргументите зошто треба да добиеме датум Прашан дали верува дека ке успее да се сретне со Макрон наскоро ...
сите 156 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Времето утре во Македонија со нови промени

Од:
До кого (е-маил):
Порака: