Габер-Дамјановска оценета како најквалификувана за судот во Стразбур


По интервјуата спроведени со кандидатите од Македонија за судија во Европскиот суд за човекови права, Одборот при избор за судија, по состаноците одржани на 29 ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Жал ми е што сум третиран како „баџанакот на Мијалков“, бидејќи професионално сум се реализирал пред оваа гарнитура на ВМРО-ДПМНЕ да дојде на власт, вели Јован ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Јован Илиевски избран за судија од Македонија во Европскиот суд за човекови права Парламентарното собрание на Советот на Европа со 106 гласови го избра Јован ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Илиевски од второпласиран, успеа да ја победи Габер во трката за Стразбур Обвинителот Јован Илиевски е третиот претставник од Македонија во Европскиот суд за ...
| | веќе видена | слични

Јован Илиевски е избран за нов судија од Македонија во Европскиот суд за човекови права. Парламентарците од 47-те земји членки на Советот на Европа до 17.00 ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

На денешната седница на Собранието се обрати пратеникот од редовите на ВМРО-ДПМНЕ, Антонио Милошоски кој зборуваше за законот за попис, методологијата за ...
сите 405 | | | веќе видена

Индонезиските нуркачи го пронашле уредот за снимање на гласови од пилотската кабина на авионот што минатата недела се урна во Јавското Море, а сè уште трага по ...
сите 132 | | | веќе видена

Повеќе од илјада матични лекари не можеа да учествуваат во онлајн дискусијата до докторот Дејан Докиќ, поврзана со лекот Ивермектин. За ова на социјалните ...
сите 183 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ не го организираше собранискиот упад на 27 април. Ова го сведочеа уште тројца поранешни градоначалници од времето на Никола Груевски. Ивица Конески, ...
сите 74 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Габер-Дамјановска оценета како најквалификувана за судот во Стразбур

Од:
До кого (е-маил):
Порака: