Швајцарците на референдум го поддржаа шпионирањето на осомничени лица

3 копии

Гласачите во Швајцарија на референдум со речиси двотретинско мнозинство го подржаа новиот закон кој им дава поголеми овластувања на швајцарските разузнавачки ...
| | веќе видена | слични

Предлагачите и подржувачите на новите мерки уверуваат дека законот ќе помогне, Швајцарија „да фати чекор“ со другите држави. Гласачите во Швајцарија на ...
| | веќе видена | слични

Останато

Денешната одлука на судот за 27 април е темпирана и планирана прeсуда која има за цел да создава страв кај политичките непријатели на Зоран Заев и целосно ја ...
сите 142 | | | веќе видена

Премиерот на Грција, Кирјакос Мицотакис денеска во обраќање до јавноста предупреди дека земјата се соочува со најнеиздржелив топлотен бран од 1987 година, кога ...
сите 454 | | | веќе видена

Поранешниот политичар и сараевски професор Златко Лагумџија, го критикуваше Претседателството на Босна и Херцеговина затоа што не ја вклучило државата во ...
сите 522 | | | веќе видена

Голем удел во бројот на новозаразени периодов се патниците кои доаѓаат од странство, а дали тие се носители на Делта-варијантата се утврдува дополнително, ...
сите 255 | | | веќе видена

Повеќе пожари ја зафатија Македонија, а како што информираат од противпожарната единица Куманово, пожар има и во Општина Старо Нагоричане кај Кокино и ...
сите 168 | | | веќе видена

Вечерва на предлог на Генералштабот на Армијата, а по анализа на состојбите наредив да се прогласи тревога на целокупниот состав на Армијата за справување со ...
сите 184 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Швајцарците на референдум го поддржаа шпионирањето на осомничени лица

Од:
До кого (е-маил):
Порака: