Mакедонски играчи „ни за лек“ во Суперкупот на Македонија

МЗТ Скопје вечерва во финалето против Фени Индустри, успеа да го одбрани трофејот на меморијалниот турнир кој се одржува по седми пат, „Димитар Ѓорѓиев“. ...
| | веќе видена | слични

МЗТ Скопје е победник на меморијалниот турнир „Димитар Ѓорѓиев” во Кавадарци, откако во финалето го совлада Фени Индустри Желбата за докажување на квалитетот ...
| | веќе видена | слични

Со победа од 82-79 (15-18, 27-17, 20-23, 20-21) над Фени Индустри МЗТ Скопје успеа да одбрани уште еден трофеј. „Металците“ ги совладаа кавадарчани на седмото ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Италијанската крајнодесничарска партија „Италијански браќа“, на чело со Џорџа Мелони, на последните избори во Италија освои 26 отсто од гласовите, а нејзината ...
сите 171 | | | веќе видена

На социјалните мрежи се појави видео од инцидентот што доцна синоќа се случи во срцето на Дебар Маало. Граѓани преку Фејсбук сведочат дека станувало збор за ...
сите 74 | | | веќе видена

Првиот човек на руската Дума, Вјачеслав Володин, на каналот Телеграм напиша дека Русите не треба да бегаат од земјата во обид да ја избегнат мобилизацијата и ...
сите 469 | | | веќе видена

Герила акција ноќеска во Скопје. Осамнаа плакати со огласи за работа во АРМ, залепени низ штабовите на Социјал демократскиот сојуз на Македонија. Низ штабовите ...
сите 79 | | | веќе видена

На евентуална руска употреба на нуклеарно оружје во Украина, НАТО би требало да одговори со конвенционален, но, уништувачки удар. Ова за американската ...
сите 416 | | | веќе видена

Иранскиот претседател, Ебрахим Раиси, како неприфатлив го оцени хаосот што го шират протестите што ја зафатија земјата по смртта на младата Иранка Махса Амини, ...
сите 170 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Mакедонски играчи „ни за лек“ во Суперкупот на Македонија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: