Грција не отстапува од „ерга омнес“, Македонија се концентрита не останатите теми

Грција не отстапува од црвените линии во спорот со името, потврди во Њујорк грчкиот премиер Алексис Ципрас во говорот на Генералното собрание на Обединетите ...
| | веќе видена | слични
13 копии

Претседателот на Република Македонија Ѓорге Иванов, во рамки на 71. Генерално собрание на Обединетите нации, во Њујорк оствари средба со генералниот секретар ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Република Македонија е подготвена за конструктивно учество во процесот што се води под покровителството на Обединетите нации, во рамки на меѓународното право, ...
| | веќе видена | слични

Македонскиот претседател Иванов оствари средба со генералниот секретар на Обединетите нации, Бан Ки-мун, во рамки на 71-вото Генерално собрание на ОН. Средбата ...
| | веќе видена | слични
5 копии

- Чест и привилегија беше можноста да соработувам со Вас изминатите години, Вие сте еден од највидливите и најактивните лидери - истакна Бан за Претседателот ...
| | веќе видена | слични

Останато

Италијанската крајнодесничарска партија „Италијански браќа“, на чело со Џорџа Мелони, на последните избори во Италија освои 26 отсто од гласовите, а нејзината ...
сите 171 | | | веќе видена

Мириса ли претстојнава зима опасно на мазут, е прашањето што почнаа да си го поставуваат граѓаните, откако Владата вчера многу јасно соопшти дека за загревање ...
сите 464 | | | веќе видена

Извршниот директор на Бугарскиот фудбалски сојуз (БФС), Борислав Попов, е убеден дека Македонија ќе добие санкција од УЕФА за исвиркувањето на националната ...
сите 152 | | | веќе видена

На социјалните мрежи се појави видео од инцидентот што доцна синоќа се случи во срцето на Дебар Маало. Граѓани преку Фејсбук сведочат дека станувало збор за ...
сите 74 | | | веќе видена

Околу 98.000 Руси преминаа во Казахстан во текот на неделата откако претседателот Владимир Путин најави делумна мобилизација на резервисти за да се борат во ...
сите 346 | | | веќе видена

Во текот на вчерашниот ден во 14:30 часот на подрачје на Гази Баба, полициски службеници од СВР Скопје го лишиле од слобода е В.Б.(62) од с.Трубарево, Скопско, ...
сите 365 | | | веќе видена

„Украина е решена да ја врати територијата што Русија најверојатно ќе ја припои по гласањето на окупираните територии“ изјави советникот на украинскиот ...
сите 335 | | | веќе видена

Прилично облачно време не очекува овој четврток. УХМР најавува дожд попладне во посеверните делови од земјава. Ќе дува и ветер а максималните дневни ...
сите 209 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Грција не отстапува од „ерга омнес“, Македонија се концентрита не останатите теми

Од:
До кого (е-маил):
Порака: