Расправата за Извештајот на СЈО ќе продолжи в понеделник


9 копии
3 копии
2 копии
3 копии
2 копии

Откако пројде низ собраниската процедура, специјалната јавна обвинителка Катица Јанева својот втор шестмесечен извештај го презентираше и пред Советот на јавни ...
| | веќе видена | слични

Специјалната јавна обвинителка Катица Јанева дојде во Советот за јавни обвинители за да го презенира извештајот за работата на СЈО. Таа кратко се појави на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Економско енергетскиот совет на Владата, на синоќешната седница донесе одлуки кои гарантираат непречено снабдување со електрична енергија и енергенси за ...
сите 460 | | | веќе видена

„Знаете дека можете да сметате на нашата верна поддршка во интерес на слободата на украинскиот народ. Бидете силни и зачувајте ја својата непоколеблива вера!“ ...
сите 178 | | | веќе видена

Три крајбрежни линии на рускиот гасовод „Северен тек“, кој ја снабдува Германија, претрпеа „невидена“ штета во понеделникот, што резултираше со големо ...
сите 264 | | | веќе видена

На евентуална руска употреба на нуклеарно оружје во Украина, НАТО би требало да одговори со конвенционален, но, уништувачки удар. Ова за американската ...
сите 377 | | | веќе видена

На социјалните мрежи се појави видео од инцидентот што доцна синоќа се случи во срцето на Дебар Маало. Граѓани преку Фејсбук сведочат дека станувало збор за ...
сите 74 | | | веќе видена

Скандалозна е објавата на општинската организација на СДС во Арачиново со која ги повикуваат да се јават во партиската организација жителите кои сакаат да се ...
сите 81 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Расправата за Извештајот на СЈО ќе продолжи в понеделник

Од:
До кого (е-маил):
Порака: