Американската полиција негира истрага за однесувањето на Бред Пит кон децата

Полицијата на Лос Анџелес ги негираше во четвртокот медиумските написи според кои властите отвориле истрага за Бред Пит поради агресивното однесување кон децата, за што го обвинува неговата сé уште неразведена сопруга Анџелина Џоли . „Во нашиот систем не сме предупредени на Бред Пит и не трае никаква истрага против него“, изјави за AFP портпаролот на полицијата на Лос Анџелес. Градските социјални служби, исто така, негираа дека дале каква и да е информација за евентуална истрага за славниот актер. „Спротивно од она што е објавено во некои медиуми, од оваа канцеларија никој никому ништо не му кажал и не го потврдил нашето учество во истрагата со тој клиент“, одговорил за агенцијата портпаролот на службата. Исто така славната актерка Анџелина Џоли ја изненади јавноста во понеделникот, поднесувајќи барање за разведување на бракот и барањето старателство над шесте деца, додека Бред Пит би имал само право на посети. Според специјализираниот за животот на славните таблоид портал TMZ, Џоли се жалела на изливите на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Бред Пит е подготвен да се подложи на детектор за лаги, за да и докаже на Анџелина Џоли дека не бил во интимна врска со француската колешка Мерион Котијар. Тој го упатил предлогот до својата сопруга, но таа категорично го одбила, соопшти “Дејли Меил”. Холивудскиот секс симбол е скршен од условот на Џоли да добие целосно старателство над децата. Со нив тој се видел последен пат во понеделникот минатата недела, кога актерката поднесе тужбата за развод. Засега заедно со наследниците таа живее во куќа за која плаќа кирија од 95 илјади длари месечно. “Таа на Бред не му дава ниту минимален пристап до нивните деца, па дури и да се слушне по телефон”, велат блиски до ѕвездата од “Бандата на Оушн”, цитирани од списанието “People”. Според нивн Пит бил шокиран од одлуката на партнерот да го прекине нивниот брак, бидејќи и во минатото се заканувала со слични дејства, но до конечен крај па и не дошло. До денес тој се надева дека ќе добие поддршка во врска со децата од својот дедо – холивудската легенда Џон Војт. “Се ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Извор од ФБИ за магазинот „Пипл“ изјавил дека од досегашните докази и видеото, кое се споменуваше како повод за евентуална истрага, Бирото утврдило дека нема никаква основа што би оправдала постапка против Пит. Станува збор за видео за наводна жестока расправија помеѓу Пит и неговиот 15-годишен посвоен син Медокс за време на лет во нивниот приватен авион. – Не му нанел апсолутно никакви физички повреди. Тоа е расправија меѓу родител и дете, во која дошло до пожесток судир отколку што требало, тврди изворот на „Пипл“ Според таблоидите на видеото се гледала тепачка меѓу Бред и Медокс, но изворот од ФБИ вели дека имало само „мал контакт со рамената“.
| | веќе видена | слични

Актерот е очаен и ја преколнува Анџелина да му дозволи средба со децата. Освен тоа, ги блокирала сите негови броеви Сагата продолжува. Разводот на деценијата, како што многумина го нарекоа, секој ден достигнува нови димензии. Бред и Анџелина беа заедно 12 години и имаат шест деца. Сега, наводно Анџелина Џоли не му дозволува на (наскоро) бившиот сопруг Бред Пит да се гледа со нивните шест деца, додека е под истрага на ФБИ. Актерот е очаен и ја преколнува Анџелина да му дозволи средба со децата. Освен тоа, ги блокирала сите негови броеви. ФБи ги испрашува актерот поради инцидентот во авионот. Сведоците тврдат дека Бред се скарал со синот Медокс, но додаваат дека наводите за насилство се претерани и измислени. Судирот настанал од непознати причини, а медиумите пишуваат дека во дворот на семејството Џоли-Пит, каде што моментално живее Бред, бил виден и полициски автомобил. Анџелина се иселила со децата во изнајмена куќа во Малибу. Актерот, во приватниот авион, со кој од семејството летал од Франција во Америка, ...
| | веќе видена | слични
11 копии

Американското Федерално истражно биро (ФБИ) најверојатно ќе се откаже од истрага против Бред Пит, поради наводно малтретирање на неговите деца, објави магазинот „Пипл“. Извор од ФБИ за магазинот изјавил дека од досегашните докази и видеото, кое се споменуваше како повод за евентуална истрага, Бирото утврдило дека нема никаква основа што би оправдала постапка против Пит. Станува збор за видео за наводна жестока расправија помеѓу Пит и неговиот 15-годишен посвоен син Медокс за време на лет во нивниот приватен авион. - Не му нанел апсолутно никакви физички повреди. Тоа е расправија меѓу родител и дете, во која дошло до пожесток судир отколку што требало, тврди изворот на „Пипл“ Според таблоидите на видеото се гледала тепачка меѓу Бред и Медокс, но изворот од ФБИ вели дека имало само „мал контакт со рамената“
| | веќе видена | слични
2 копии

Бред Пит моментално е под истрага поради обвинение за злоставување на својот син, кое наводно се случило за време на авионски лет минатата седмица. Медиумите пишуваат дека постои снимка од овој инцидент, која ќе покаже дали овие обвиненија имаат некаква основа. Потсетуваме, медиумите пренеле дека семејството Пит-Џоли минатата седмица патувало од Франција во Лос Анџелес, а за време на летот се случил инцидент кој наводно ја натерал Анџелина да поднесе документи за развод. Не е познато што точно се случило, но изворите тврдат дека Бред се скарал со својата сопруга, а дека нивниот 15-годишен син се обидел да ја одбрани својата мајка, па актерот потоа го нападнал него. Бред тогаш наводно бил под дејство на алкохол, и продолжил да дивее и по слетувањето на авионот во Минесота, па авионската писта ја напуштил со камион за гориво. Очевидец кој сакал да стане анонимен, случајот го пријавил во социјалната служба и полицијата, а истрагата потоа ја преземало ФБИ. Како што пишува списанието US Weekly, камерите на ...
| | веќе видена | слични

Американското федерално истражно биро нема да ја продолжи истратата за физичко насилство на Бред Пит против неговите деца, откако испадна дека информациите за тепање се од непотврдени извори кои или ја измислиле или ја препумпала приказната. Извор од ФБИ изјавил дека од досегашните докази и видеото, кое се споменуваше како повод за евентуална истрага, Бирото утврдило дека нема никаква основа што би оправдала постапка против Пит. Станува збор за видео за наводна жестока расправија помеѓу Пит и неговиот 15-годишен посвоен син Медокс за време на лет во нивниот приватен авион кое беше повод за бројни шпекулации, но утврдено е дека нема никаква основа за насилство. Разводот меѓу Анџелина Џоли и Бред Пит ги наполни таблоидите со бројни шпекулации, невистини и непороверени тврдења.
| | веќе видена | слични

Не му нанел апсолутно никакви физички повреди. Тоа е расправија меѓу родител и дете во која дошло до пожесток судир отколку што требало, тврди изворот на „Пипл“ Американското Федерално истражно биро
| | веќе видена | слични

Јавноста беше изненадена кога оваа недела веста за разводот на најубавиот пар во Холивуд, Бред Пит и Анџелина Џоли ја заобиколи планетата. Британскиот Дејли меил пишува како само пет дена пред разводот Анџелина е сликана во бегалскиот камп во Јордан каде носела широка насмевка на лицето. И да се грижела за тоа како разводот ќе влијае на нејзиното семејство , Анџелина не дозволила да некој тоа го примети. Ова е и воедно последен пат Аџелина да е сликата во јавноста откако светот го заобиколи веста за нивниот развод. Веројатно на 14 септември се случила голема караница во семејството. Брачниот пар принудно следал во Минесота со приватниот авион во кој летале од Ница до Лос Анџелес. Таму се сликани како жестоко се расправаат.
| | веќе видена | слични
2 копии

Бред Пит не употребил физичко насилство за време на расправијата со својата сопруга Анџелина Џоли, што според медиумите е причината за разведувањето на славната холивудска двојка, изјавил за магазинот People извор близок на актерите, а истовремено агенцијата AFP ја повлече веста дека американското Федерално биро за истраги (FBI) отворило истрага за наводното физичко насилство од страна на Пит врз нивните шест деца, пренесува Макфакс. „Оваа сторија е повлечена, бидејќи FBI не отвори истрага“, се наведува во соопштението на агенцијата. Претходно беше јавено дека FBI ја разгледува можноста да отвори сопствена истрага по медиумските извештаи за злоставување на децата од страна на актерот. Бред Пит во медиумите беше обвинуван дека за време на лет во приватен авион заедно со децата и сопругата Анџелина Џоли, наводно, „излегол од себе“, покажувајќи грубост, како вербална така и физичка во однос на децата. Според американските медиуми, за овој наводен инцидент, покрај правосудните органи, се заинтересирале и ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Според најавите, премиерот Зоран Заев денеска напладне тргнува за Брисел, каде ќе го пречекаат министерот за надворешни работи Никола Димитров и вицепремиерот ...
сите 636 | | | веќе видена

Француската блокада и бескрајнта неизвесност дали земјава ќе добие датум за преговори за членство во Европската унија, го „урна“ македонскиот берзански индекс, ...
сите 77 | | | веќе видена

Поранешниот заменик генерален секретар на ВМРО-ДПМНЕ и еден од предводниците на внатрепартиската иницијатива за реформи, Петар Богојески, вели дека актуелниот ...
сите 48 | | | веќе видена

 Секојдневно се наоѓаме пред избори кои сериозно може да влијаат на нашата иднина, па неретко се двоумиме долго, со часови, пред да донесеме конечна одлука. ...
сите 146 | | | веќе видена

Елиф Елмас полека прераснува во лидер на македонската фудбалска репрезентација заедно со неуништливиот Горан Пандев, а добрите настапи кои ги имаше во ...
сите 143 | | | веќе видена

Советот за безбедност на Обединети нации најверојатно денеска ќе расправа за турската воена операција во Сирија, јавија агенциите повикувајќи се на неименувани ...
сите 1089 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Американската полиција негира истрага за однесувањето на Бред Пит кон децата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: