Груевски: Работата на Јанева далеку од професионална (видео)

2 копии

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски, ја искоментира работата на Специјалната јавна обвинителка Катица Јанева во одговор на новинарско прашање. Тој истакна дека работата на Јанева е далеку од очекувањата на владејачката партија. „Далеку од нашите очекувања во однос на професионалноста, непристрасноста и во однос на објективноста“, кратко изјави Груевски.
| | веќе видена | слични

Тој истакна дека работата на Јанева е далеку од очекувањата на владејачката партија.Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски, ја искоментира работата на Специјалната јавна обвинителка Катица Јанева во одговор на новинарско прашање.Тој истакна дека работата на Јанева е далеку од очекувањата на владејачката партија.„Далеку од нашите очекувања во однос на професионалноста, непристрасноста и во однос на објективноста", кратко изјави Груевски.
| | веќе видена | слични

Останато

Моншалан рече дека не е дојдена да стави вето на одлуката на министрите ,туку дека е потребно да се реформира процесот на почеток на преговори за идните земји ...
сите 889 | | | веќе видена

Поранешниот заменик генерален секретар на ВМРО-ДПМНЕ и еден од предводниците на внатрепартиската иницијатива за реформи, Петар Богојески, вели дека актуелниот ...
сите 218 | | | веќе видена

Заменик министерот за здравство се повлече од функцијата. Оставката на Асим Муса доаѓа откако албански новинари објавија видео во кое тврдат дека заменикот ...
сите 113 | | | веќе видена

Елиф Елмас полека прераснува во лидер на македонската фудбалска репрезентација заедно со неуништливиот Горан Пандев, а добрите настапи кои ги имаше во ...
сите 182 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев денеска оцени дека објавениот аудио разговор на социјалната мрежа „Фејсбук“ на министерката за одбрана Радмила Шекеринска со поранешниот ...
сите 56 | | | веќе видена

Шансите за пласман на ЕП 2020 низ квалификациите се теоретски, но Македонија има обезбедено место во полуфиналето на Лигата на нациите, лига Д, од каде што ...
сите 250 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Груевски: Работата на Јанева далеку од професионална (видео)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: