Нови предлог измени во Законот за приватизација и закуп на градежно земјиште во државна сопственост

Во Законот зa приватизација и закуп на градежно земјиште во државна сопственост, се наметна потреба од негово изменување и дополнување во насока на прецизирање ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Собранието на денешната 122 седница ја утврди оправданоста на барањето на Владата четири-предлог закони да се донесат по скратена постапка. Согласно ...
| | веќе видена | слични

Со 49 гласа „за“ Собранието на РМ го прифати предлогот на владата по скратена постапка да ги разгледа доставените 4 предлог закони. Станува збор за предлог- ...
| | веќе видена | слични

Се работи за Предлог-законот за извршување на Буџетот на Република Македонија за 2017 година, Предлог-законот за изменување на Законот за задолжување на ...
| | веќе видена | слични
13 копии

Собранието на Република Македонија на денешната 117. седница не ги прифати двете предлог законски измени од опозицијата, за измени на Законот за престанување ...
| | веќе видена | слични

Опозициската СДСМ смета дека оти Комисијата за лустрација повеќе не треба да постои и дека средствата треба да се пренасочат, поради тоа што таа не ја извршила ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Македонското Собрание денеска во рамки на 117. седница го разгледуваше Предлог - законот за изменување на Законот за престанување на важење на законот за ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Шефот на самопрогласената сепаратистичка држава во Нагорно-Карабах во четвртокот рече дека ентитетот ќе се распушти и ќе престане да постои до крајот на ...
сите 279 | | | веќе видена

Владата континуирано ја следи состојбата и навремено носи пакет мерки за ценовна стабилност на домашниот пазар, порача премиерот Димитар Ковачевски, во одговор ...
сите 263 | | | веќе видена

Последното убиство на мајката на три деца од Кочани со 40 убоди со нож не само што ја потресе македонската јавност, туку многу жестоко го крена гласот на ...
сите 86 | | | веќе видена

Најмалку 113 лица загинаа, а уште 150 се повредени во страотниот пожар што зафати сала за венчавки во северниот дел на Каракош во Ирак. Откриено е дека ...
сите 39 | | | веќе видена

К. Р. (21) е уапсен поради сомнение дека во студентски дом ѝ се заканувал на девојката и ѝ рекол „дека секој што ќе му пријде, вклучително и полицијата, ќе го ...
сите 109 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Нови предлог измени во Законот за приватизација и закуп на градежно земјиште во државна сопственост

Од:
До кого (е-маил):
Порака: