Груевски промовираше четири мерки од областа на спортот


2 копии

 Организаторите на видео игрите на среќа пак ќе одделат по 1,5 отсто. Владиниот портпарол Ѓорѓиев вели дека со новите мерки на Владата преточени преку законски ...
| | веќе видена | слични

Со мерките кои што ги предложи претседателот на ВМРО ДПМНЕ, Никола Груевски боксот во Македонија конечно ќе го врати сјајот од старите денови, кога Македонија ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Претседателот на Федерацијата, Игор Златков вели со овие мерки боксот ќе се издигне и го заземе местото кое го заслужува меѓу популарните спортови во земјава. ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Инвестицијата во спортот е инвестиција во младите, во јакнењето на спортскиот дух, во здравиот живот, инвестиција во иднината на една држава, во промоција на ...
| | веќе видена | слични

Останато

Шефот на самопрогласената сепаратистичка држава во Нагорно-Карабах во четвртокот рече дека ентитетот ќе се распушти и ќе престане да постои до крајот на ...
сите 279 | | | веќе видена

Владата континуирано ја следи состојбата и навремено носи пакет мерки за ценовна стабилност на домашниот пазар, порача премиерот Димитар Ковачевски, во одговор ...
сите 263 | | | веќе видена

Последното убиство на мајката на три деца од Кочани со 40 убоди со нож не само што ја потресе македонската јавност, туку многу жестоко го крена гласот на ...
сите 86 | | | веќе видена

Најмалку 113 лица загинаа, а уште 150 се повредени во страотниот пожар што зафати сала за венчавки во северниот дел на Каракош во Ирак. Откриено е дека ...
сите 39 | | | веќе видена

К. Р. (21) е уапсен поради сомнение дека во студентски дом ѝ се заканувал на девојката и ѝ рекол „дека секој што ќе му пријде, вклучително и полицијата, ќе го ...
сите 109 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Груевски промовираше четири мерки од областа на спортот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: