Груевски: Странските инвеститори трошат 50 милиони евра за добавување од македонски компании


2 копии

Соработката на домашните со странските инвеститори во Македонија е растечка и од година во година е се поголема. Се поголем број на домашни компании ...
| | веќе видена | слични

Соработката на домашните со странските инвеститори во Македонија е растечка и од година во година е се поголема, вели лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски, ...
| | веќе видена | слични

Според Груевски целта на привлекувањето на странските инвестиции на оваа влада е отворањето на нови работни места. Груевски присуството на свеченото отворање ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Соработката на домашните со странските инвеститори во Македонија е растечка и од година в година е сé поголема, а македонските компании имаат сé поголема полза ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во јули прометот во индустриското производство изнесуваше 13,6% проценти раст во однос на претходната година, а за првите 6 месеци е нешто над 10%. - Ова ...
| | веќе видена | слични

Никола Груевски продолжува да ги истакнува економските успеси на неговата владејачка партија ВМРО-ДПМНЕ и да ја брани политиката за привлекување на странски ...
| | веќе видена | слични

Останато

Оваа година месец октомври ќе го поминеме во знакот на потопло време, но и со помалку врнежи, што значи дека температурите ќе бидат натпросечно високи, а ...
сите 160 | | | веќе видена

Министерот за внатрешни работи Оливер Сапсовски денеска изјави дека е непотребно донесувањето на законот за аменстија и оти неговата примена нема да ја промени ...
сите 211 | | | веќе видена

Најмалку 13 млади луѓе загинаа во денеска во раните утрински часови во пожар што избувна во познат ноќен клуб во Мурсија, на југоистокот на Шпанија. Оваа ...
сите 59 | | | веќе видена

ПРАТЕНИЦИТЕ ЌЕ ГО ИСТРАЖУВААТ СКАНДАЛОТ НА ОНКОЛОГИЈА Пратеничката Рашела Мизрахи ќе биде претседтелка на Анкетната комисија што ќе ја формира Собранието за ...
сите 104 | | | веќе видена

Tрговците треба да кажат ако имаат проблем со снабдувачите на прехранбени продукти за Инспекторатот да реагира, вели првиот човек на пазарна, откако голем дел ...
сите 202 | | | веќе видена

Од 19 септември, кога е донесена првата владина Одлука за намалување на цените, направени се над 550 надзори, издадени се преку 32 платни налога и изречени се ...
сите 121 | | | веќе видена

Француските власти синоќа изразија жалење што Азербејџан дозволи мисија на ОН во Нагорно-Карабах дури по егзодусот на повеќе од 100. 000 Ерменци, јави Бета. ...
сите 199 | | | веќе видена

Припадниците на Армијата на Република Северна Македонија кои се дел од мултинационалните сили на НАТО во Бугарија се на ниво на задачата, мотивирани, посветени ...
сите 190 | | | веќе видена

Човекот во чиј подрум МВР најде дрога е началник за киќриминалистички истраги и екс истражител на СЈО (Специјалното јавно обвинителство) тврдат извори во ...
сите 103 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Груевски: Странските инвеститори трошат 50 милиони евра за добавување од македонски компании

Од:
До кого (е-маил):
Порака: