Челниците ги прифатија „Насоките од Братислава“ за обновување на довербата во ЕУ

3 копии

Челниците на земјите членки на Европската унија на вонредниот самит во петокот во словачката престолнина Братислава ги прифатија шестмесечните насоки за ...
| | веќе видена | слични

Тој вчера, на смаитот на 27-те членки на ЕУ изјави дека британската прмеиерка Тереза Меј при посетата на Лондон му рекла дека е скоро невозмоно постапката за ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Претседателот на Европскиот совет, Доналд Туск изјави дека премиерот на Велика Британија, Тереза Меј би можела да ги почне преговорите со ЕУ за истапување од ...
| | веќе видена | слични

Британија брзо треба да ги започне официјалните преговори за „Брегзит“ и ЕУ нема да дозволи да биде држена во неизвесност ако Лондон се колеба да го активира ...
| | веќе видена | слични

Останато

Цената на електричната енергија не се формира пред или постизборно, тоа е лага на ВМРО-ДПМНЕ, цената на електричната енергија, според услови и критериуми, ја ...
сите 333 | | | веќе видена

Во Македонија позитивно на коронавирусот е дете од една година кое одело во градинка. 15-месечното дете престојувало во градинка само еден час на 9 септември. ...
сите 217 | | | веќе видена

Координатор на пратеничката група на ДУИ ќе биде Изет Меџити, поранешниот градоначалник на Чаир. Во претходниот состав координатор на пратеничката група на ...
сите 299 | | | веќе видена

Не се знае колку јавни објекти имаат неисправна инсталација за противпожарна заштита, па затоа приоритет во годинашниот план на Дирекцијата за заштита и ...
сите 132 | | | веќе видена

Вицепремиерот во Владата Артан Груби, кој сака да си се нарекува прв, е револтиран од однесувањето на навивачите на Вардар на натреварот со Шкупи. Но, Груби ...
сите 131 | | | веќе видена

Побезбедно и подобро е учебната година да ја започнеме со физичко присуство до трето одделение, а останатите со онлајн настава. Сметаме дека овој модел е ...
сите 197 | | | веќе видена

Основното јавно обвинителство Гостивар донесе Наредба за спроведување истражна постапка против едно лице за кое постои основано сомнение дека сторило кривично ...
сите 83 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Челниците ги прифатија „Насоките од Братислава“ за обновување на довербата во ЕУ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: