Ова е тимот на Катица Јанева


3 копии

По најавата на Специјалното јавно обвинителство дека поднело две обвиненија до Основниот суд Скопје 1, едното за незаконски уништување на документи поврзани со ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Закажаната главна расправа за предметот „Пуч“ не се одржа, бидејќи судечкиот совет не беше комплетен, односно еден од судиите поротници утрото доставил ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Кривичниот суд преку соопштениe ја известува јавноста зошто денешното рочиште за случајот „Пуч“ беше одложено. Соопштението ви го пренесуваме интегрално. По ...
| | веќе видена | слични

Главната расправа за предметот „Пуч" за првпат беше закажана уште на 5 август 2015 година, а потоа беа закажани уште 8 расправи во текот на наредните седум ...
| | веќе видена | слични

Рочиштето за случајот „Пуч“, што требаше да се одржи вчера е одложено поради неприсуството на еден од поротниците, кој доставил известување дека од здравствени ...
| | веќе видена | слични

Поради отсуство на еден поротник, стартот на судскиот процес за Пуч повторно одложен. Како што информираат од судот, поротникот доставил известување дека од ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Оставката секогаш билa и ќе биде чин на одговорност. Одбивањето на оставки во владата после еден таков трагичен настан како во Тетово само значи две работи: ...
сите 573 | | | веќе видена

Штрај со глад почнал Блерим Ахмети. Тој е едно од лицата уапсени за протестот во Тетово а моментно е во затворот во Шутка. Според информациите на дел од ...
сите 200 | | | веќе видена

Денеска на Меѓународниот аеродром во Скопје пристигнаа 44 граѓани од Авганистан, односно од организацијата „Тиркиз моунтејн“ (Тurquoise Мountаin). Овие лица се ...
сите 70 | | | веќе видена

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје:Во последните 24 часа се направени 4.015 тестирања, а регистрирани се ...
сите 518 | | | веќе видена

За време на коронапандемијата, а и за целиот негов мандат Венко Филипче покажа само едно, дека и во криминалот, и во одморите и забавите е со Зоран и Вице ...
сите 149 | | | веќе видена

Премиерот Заев купува време, министерот Филипче го чека да одлучи дали ќе ја прифати понудената оставка која министерот ја објави по трагедијата во модуларната ...
сите 709 | | | веќе видена

Истрагата за поранешниот генерален секретар на Владата, Драги Рашковски е во завршна фаза, вели шефицата на Обвинителството за гонење организиран криминал и ...
сите 275 | | | веќе видена

18 и 23 годишно лице се најмладите пациенти кои се регистрирани во вчерашната црна ковид статистика на Институт за јавно здравје. 18 годишниот пациент, без ...
сите 387 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ова е тимот на Катица Јанева

Од:
До кого (е-маил):
Порака: