Шулц: Ако победи Трамп целиот свет ќе има проблем


2 копии

Фризурата на Доналд Трамп, која често предизикува сомнежи дали е вистинска или е перика, го издржала тестот во ударниот термин на американската телевизија во ...
| | веќе видена | слични

За разлика од другите земји, во САД одамна медиумите и популарните шоу програми со огромна гледаност и рејтинзи се користат во популистички политички цели. Не ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Еден од најпознатите американски водители Џими Фалон, доби прилика да направи нешто што го посакуваат голем дел од американските граѓани - да го разбушават ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Републиканскиот кандидат за претседател на САД, Доналд Трамп гостуваше во емисијата “Tonight Show” на Џими Фалон. Џими ја искористи таа прилика да разговора со ...
| | веќе видена | слични

Демократската кандидатка Хилари Клинтон се врати од боледување, но претседателот Обама продолжи со неа на кампањата. Пред присутните на Конгресниот Хиспанички ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

За време на коронапандемијата, а и за целиот негов мандат Венко Филипче покажа само едно, дека и во криминалот, и во одморите и забавите е со Зоран и Вице ...
сите 667 | | | веќе видена

Штрај со глад почнал Блерим Ахмети. Тој е едно од лицата уапсени за протестот во Тетово а моментно е во затворот во Шутка. Според информациите на дел од ...
сите 200 | | | веќе видена

Денеска на Меѓународниот аеродром во Скопје пристигнаа 44 граѓани од Авганистан, односно од организацијата „Тиркиз моунтејн“ (Тurquoise Мountаin). Овие лица се ...
сите 70 | | | веќе видена

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје:Во последните 24 часа се направени 4.015 тестирања, а регистрирани се ...
сите 518 | | | веќе видена

Премиерот Заев купува време, министерот Филипче го чека да одлучи дали ќе ја прифати понудената оставка која министерот ја објави по трагедијата во модуларната ...
сите 709 | | | веќе видена

Истрагата за поранешниот генерален секретар на Владата, Драги Рашковски е во завршна фаза, вели шефицата на Обвинителството за гонење организиран криминал и ...
сите 275 | | | веќе видена

18 и 23 годишно лице се најмладите пациенти кои се регистрирани во вчерашната црна ковид статистика на Институт за јавно здравје. 18 годишниот пациент, без ...
сите 387 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Шулц: Ако победи Трамп целиот свет ќе има проблем

Од:
До кого (е-маил):
Порака: