Скопје Сити Мол со известување до јавноста

Скопје Сити Мол ја информира јавноста дека по серијата земјотреси кој го погодија Скопје во попладневните часови, Менаџментот на Скопје Сити Мол постапи во согласност со сите протоколи и процедури пропишани за справување со природни непогоди. -Имено оперативните служби на Скопје Сити Мол реагираа во пропишаниот рок, посетителите беа мирно и сигурно евакуирани надвор од објектот а службите на Скопје Сити Мол ги превземаа сите дополнителни мерки за безбе дност. Истовремено Ве информираме дека по направениот увид низ објектот на Скопје Сити Мол , констатирано е дека нема настанато никакви штети во објектот, се вели во известувањето. Менаџментот на Скопје Сити Мол донесе одлука објектот да биде затворен од превентивни причини, како и со цел вработените во локалите да бидат со своите најблиски во овие моменти. Од утре (12.09.2016г.) Скопје Сити Мол ќе продложи да работи во регуларно работно време.
| | веќе видена | слични

Останато

Секој предлог е вреден за внимание, целта ни е да постигнеме договор, изјави денеска премиерот Зоран Заев, прашан за коментар на предлог законот за Јавно ...
сите 638 | | | веќе видена

Сите обвинители од Специјалното јавно обвинителство се враќаат во матичните освен притворената Катица Јанева која од денeска и практично е без работа. Нејзе ...
сите 402 | | | веќе видена

Полицијата поднесе кривична пријава против 31-годишниот С.М. од Скопје поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „напад врз службено лице при ...
сите 176 | | | веќе видена

Овен (21.03 – 20.04) Финансиската ситуација ќе ви се поправи над вашите очекувања. Ако сте студент можно е денес да решите еден голем проблем во врска со ...
сите 137 | | | веќе видена

Криминалците и арамиите коишто се власт не смеат да биат причината која ќе го загорзи датумот за почнување на преговори со Европска Унија, истакна во ...
сите 197 | | | веќе видена

Честите замерки на голманот на Вардар Филип Гачевски кон селекторот на македонската репрезентација Игор Ангеловски се главна тема во словенечките медиуми. Ова ...
сите 126 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Скопје Сити Мол со известување до јавноста

Од:
До кого (е-маил):
Порака: