Балотели прави изненадувачки трансфер во Јуанајтед?!


Фудбалерот на Ливерпул Марио Балотели би можел да направи изненадувачки трансфер во Манчестер Јунајтед, откако веќе разговарал со тренерот на овој тим Жозе Мурињо. Како што пренесуваат англиските медиуми, Мурињо барал од контроверзниот напаѓач да ги нмали своите финансиски услови, а голема улога во целата оваа работа би имал и Мино Рајола кој ги застапува двајцата. За тоа колку е Рајола ова лето влијателен на „Олд Трафорд“ говори и фактот дека во Јунајтед неодамна пристигнаа дури тројца негови клиенти Хенрих Михтарјан, Златан Ибрахимовиќ и Пол Погба. Португалскиот експерт верува дека може да ја „освежи“ кариерата на Балотели, со кој успешно соработуваше во Интер и знаеше да го контролира неговото однесување. Ливерпул нема да прави проблеми при овој трансфер, бидејќи Јирген Клоп не смета на услугите на Италијанецот и му порача да бара нова средина. Балотели пристигна во Ливерпул во 2014 година од Милан во трансфер вреден 20 милиони евра, но не ги исполни очекувањата во црвениот дрес.
| | веќе видена | слични

Првите две кола во Премиерлигата во новата сезона го одбележаа две ѕвезди од Манчестер. Максимални две победи досега остварија екипите на Манчестер Јунајтед, Манчестер Сити, Челзи и изненадувањето Хал. Секако, посебно внимание привлекоа екипите од Манчестер, не само поради победите и тренерите Мурињо и Гвардиола, туку и поради одличните напаѓачи Златан Ибрахимовиќ и Серхио Кун Агуеро. Швеѓанецот и Аргентинецот на стартот реализираа по три голови и најавија битка за најдобар стрелец на сезоната. Постариот 34-годишен Ибра дојде во клубот после одличните успеси со Ајакс, Јувентус, Интер, Барселона, Милан и ПСЖ. Лани во дресот на францускиот клуб имаше голгетерски учинок од 38 погодоци. Се очекува да има главна улога во тимот од „Олд Трафорд“, а од друга страна 28-годишниот Агуеро е во Сити од 2011. година и во своите пет сезони три пати даде повеќе од 20 голови. Во сезоната 2014/2015 беше најдобар стрелец на Премиер лигата со 26 погодоци. Дефинитивно многу одговори ќе се дознаат после крајот на сезоната ...
| | веќе видена | слични

Медиумите објавија дека Германецот си пронашол нов клуб, па останува уште Јунајтед да го пушти да замине. Јунајтед сака да се ослободи од него, но ќе мора да му исплати оштета. Јувентус е клубот со кој наводно Швајнштајгер постигнал договор со кој би заработувал 4 милиони евра годишно, што е двојно помалку од она што го заработува во Англија, но би добил одредена минутажа и прилика да ја оживее кариерата. Јувентус секако сака да го доведе без да плати за неговите услуги, што е нормално, бидејќи се свесни дека Јунајтед сака да ги спаси парите кои мора да му ги исплати на Германецот. Сега се на потег англичаните, во случај да му дозволат на Швајни да замине, ќе заштедат на неговата плата што во секој случај не е малку. Од Италија пак не се сигурни за овој трансфер, но има и мислења дека доколку го заобиколат повредите и не игра секоја недела може да биде добро засилување. Се слушаат и коментари дека слично било и за Пирло, па на крајот тоа се покажа како еден од најдобрите трансфери на Јувентус во овој век.
| | веќе видена | слични
2 копии

Бастијан Швајнштајгер го договорил личните услови за трансфер во Јувентус, пишуваат италијанските медиуми. Поранешниот капитен на репрезентацијата на Германија, оваа сезона нема да добие шанса во првиот тим на Манчестер Јунајтед, откако менаџерот Жозе Мурињо му соопшти дека нема да му требаат неговите услуги и го испрати да тренира со втората екипа. Јунајтед поради ова е подготвен дури и без обесштетување да го ослободи Швајнштајгер, бидејќи доколку Германецот реши да остане на „Олд Трафорд“ и во наредните две години, тогаш ќе мора да му исплати околу 17 милиони евра. Според италијанските медиуми, Јувентус ја користи опцијата да го добие бесплатно Швајнштајгер, нудејќи му во истовреме годишна плата од четири милиони евра. Истите извори наведоа дека двете страни се договориле и дека само се чека Манчестер Јунајтед да го одобри трансферот.
| | веќе видена | слични

Бастијан Швајнштагер очекува во најкус можен рок да го раскине договорот со Манчестер Јунајтед и со тоа да ги смени клупските бои. Поранешниот капитен на Германија е незадоволен од односот на Жозе Мурињо кој откако потенцираше дека неговите услуги нема да бидат потребни го испрати да тренира со вториот тим, со што желбата за што побргу да замине од Олд Трафорд се и повеќе од разбирливи. Се очекува Швајнштајгер за заминувањето од клубот да добие обесштетување од 17 милиони евра, а интерес за неговите услуги веќе покажуваат Јувентус, Интер и Бешикташ.
| | веќе видена | слични

Медиумите од Англија објавуваат дека Германецот Бастијан Шванштајгер пронајде нов клуб, но останува уште двата тима да се договрот околу цената која ќе биде платена за овој играч.Според некои информации Швајнштајгер се договорил со Јувентус. Тој таму би заработувал 4 милиони евра по сезона, што е повеќе од двојно помалку од она што го заработува во Англија, но би добил одредена минутажа . Манчестер Јунајтед за него бара 12 милиони фунти.
| | веќе видена | слични

Стратегот на Манчестер јунајтед, Жозе Мурињо вели дека имал понуди од клубови од Италија и Шпанија, но ги одбил бидејќи сакал да остане во Премиерлигата.Откако по отказот од Челси остана без работа, често се шпекулираше за неговата иднина, Манчестер јунајтед секогаш беше во прв план, но Мурињо се поврзуваше и со други клубови.Португалецот сега и самиот открива дека имал понуди за враќање во Италија и Шпанија, но не сакал да замине од Англија.„Пред да поптишам со Манчестер јунајтед можев да одам во Италија или во Шпанија, но Премиерлигата е посебна“ - вели Мурињо.„Во некои држави големите клубови сакаат да стануваат уште поголеми а на нивна сметка малите стануваат уште помали“.„Во Англија не е така, сите клубови сакаат да се конкурентни и така е скроена распределбата на средствата“.
| | веќе видена | слични

Белгискиот фудбалски интернационалец Маруан Фелаини доби ветување од новиот тренер Жозе Мурињо дека ќе биде награден со нов договор. Португалецот планира да го користи во текот на сезоната, па иако сите мислеа ќе биде продаден, Фелаини ќе остане на „Олд Трафорд“. Манчестер Јунајтед ќе продаде уште двајца играчи до крајот на преодниот рок, но со сигурност тоа нема да бидат Мата и Фелаини.
| | веќе видена | слични

Медиумите од Островот објавуваат дека Германецот пронашол нов клуб, но останува „Ѓаволите“ да му дозволат да се пресели таму. Познато е дека Швајнштајгер е надвор од првиот тим, дека Јунајтед сака да се ослободи од него, но ќе мора да му исплати обештетување или да го плаќа 17 милиони евра ако во следните две години остане на „Олд Трафорд“. Сепак, во текот на денешниот ден се појавија информации од Островот и од Италија дека Швајнштајгер се договорил со Јувентус! Тој таму би заработувал 4 милиони евра по сезона, што е повеќе од двојно помалку од она што го заработува во Англија, но би добил одредена минутажа и шанса да ја оживее кариерата. Јувентус секако сака да го доведе без обештетување, што е нормално, тие знаат дека Јунајтед сака да ги спаси парите кои мора да ги исплати на Германецот. Сега на потег е славниот англиски великан. Во случај да му дадат дозвола на Швајнштајгер, би заштедиле на неговата плата што не е занемарлива сума. Од друга страна, во Италија сомничаво вртат со главата, но има и мислење ...
| | веќе видена | слични

Серхио Агуеро маестрално ја отвори сезоната, но тоа за Гвардиола не е доволно... Пеп Гвардиола не е задоволен. „Распуканиот“ Аргентинец ќе мора да се потруди повеќе и да учествува повеќе во играта на својот тим, особено во одбраната. Агуеро од почетокот на сезоната, сметајќи ги двата меча во првенството, но и торпедирањето на Стеауа во Букурешт во рамките на плеј-офот од квалификациите за Лигата на шампионите, постигна шест гола. Но, новиот менаџер на „Граѓаните“ е јасен и нема да толерира некој што работи поинаку. „Ние сме тука да му помогнеме да дава голови, но затоа и тој мора да им помогне на останатите. Не можеш да не играш без топка, да те снемува во фазата на одбрана. Фудбалот е спој на офанзива и дефанзива. Сега мора да ги брка стоперите, да се движи повеќе, тоа е моето барање, головите се последица на сето тоа“ , изјави Гвардиола. Претходните менаџери не го бараа тоа од Агуеро, а го толерираа и на тренинзите. Познато е на Островот дека Агуеро е најлошиот играч на тренинзите, дека воопшто не се ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Познати се три четврфиналнаи пара на евро-шампионатот во одбојка во машка конкуренција. Досега влез помеѓу најдобрите осум обезбедија: Германија, Русија, ...
сите 332 | | | веќе видена

Поранешната специјална јавна обвинителка Катица Јанева останува во притвор, откако судијата на претходна постапка ја одбил понудената гаранција во имот, а ...
сите 304 | | | веќе видена

 Долгорочните односи може да бидат погубни за вашата сексуална желба и задоволство. Сексуалните проблеми влијаат на една третина од младите и средовечните ...
сите 24 | | | веќе видена

Работните групи на власта и опозицијата утре ќе одржат нова средба за законот за јавното обвинителство.Средбата што ќе се случува во Собранието е прва по ...
сите 242 | | | веќе видена

На својот Твитер профил, премиерот Зоран Заев објави линк до извадок од документарниот филм на Би-Би-Си за креаторите на лажни вести од Велес. Заев пишува: ...
сите 42 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Балотели прави изненадувачки трансфер во Јуанајтед?!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: