Трајановски организираше вечера за спасителите од Турција


4 копии

Во селата од скопскиот регион коишто беа поплавени, главните пристапни патишта и улици се расчистени, а водата и калта од куќите и од дворовите се исцрпени. ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Градоначалникот на Град Скопје Коце Трајановски заедно со претседателот на Советот на Град Скопје Ирена Мишева и советничката во Советот на Град Скопје ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Ќе биде доставен предлог за на општина Гази Баба од град Скопје да и се доделат еден до два милиони денари за санација на штетите од поплавите пред две недели. ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Градоначалникот на Град Скопје, Коце Трајановски, изврши увид на активностите за расчистување на теренот во Смилковци, Црешево, Виниче и во Страчинци. Во овие ...
| | веќе видена | слични
5 копии
повеќе

Останато

Додека Македонија тоне во корупција и не прогласија за хибриден режим, владата единствено се фали дека сме членка на НАТО, вели претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, ...
сите 785 | | | веќе видена

Добра вест за беровчани и пехчевци. Два од трите позитивни случаи на вирусот Ковид-19, денес се регистрирани како оздравени пациенти, со што на крајниот Исток ...
сите 549 | | | веќе видена

Иван Огненовски, првиот пациент кај нас на кој вчера му беше трансплантирано срце од донор е во буден и е во стабилна состојба, објави вчера министерот за ...
сите 171 | | | веќе видена

Двајцата пациенти на кои во саботата им беше изведена трансплантација на бубрег од починат донор се во добра и стабилна здравствена состојба. Од Клиниката за ...
сите 125 | | | веќе видена

Прва награда за ученичката во трета година во ОУТУ „Ванчо Питошески“ 0д Охрид, Сара Џелили за најдобра литературна творба на наградниот литературен конкурс по ...
сите 124 | | | веќе видена

Неспособноста на Владата се повеќе се гледа. Македонија во последно деноноќие има 37 новозаболени, а Словенија 4 дена по ред нема заболен од Ковид-19, се вели ...
сите 174 | | | веќе видена

Коронавирусот не ги плаши жителите на Шуто Оризари. Во оваа скопска населба раздвижено е и за време на полицискиот час. Дел од жителите велат дека короната е ...
сите 217 | | | веќе видена

Секое одложување на изборите е на штета на здравјето на граѓаните, на штета на економијата и на демократијата. Лесно е да се направи разлика меѓу оние што само ...
сите 43 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Трајановски организираше вечера за спасителите од Турција

Од:
До кого (е-маил):
Порака: