Мурињо го прибира Балотели во Јунајтед?


Менаџерот на Манчестер Јунајтед, Жозе Мурињо имал средба со напаѓачот Марио Балотели, соопштува Calciomercato.com. Според изворот, сепак не станува збор за сензационален трансфер на „Олд Трафорд“. Специјалниот сакал да се види во четири очи со својот поранешен пулен од Интер, за да му даде совети како да ја прероди својата кариера, тврди изданието. Интерес кон напаѓачот пројавуваат Сампдорија, Киево, Ајакс и Бешикташ. Во Англија пак веднаш прозборуваа за трансфер на Балотели во Јунајтед, но Специјалниот има други планови за нов напаѓач – Габриел Барбоза, познат како Габигол.
| | веќе видена | слични

Златан Ибрахимовиќ е во фокусот на светските медиуми заради успешниот старт во дресот на Манчестер Јунајтед, но фудбалските критичари со високи оцени го наградуваат Маруане Фелаини. Иднината на белгискиот репрезентативец пред почетокот на сезоната не беше светла на Олд Трафорд, но еден повик по завршување на Европското првенство во Франција ја смети за цел круг неговата кариера. Повикот не е од било кој туку од Жозе Мурињо лично кој во кратки црти му објаснил на Фелаини дека смета на него. - Ми се јави додека бев на одмор и разговараме за мојата иднина во Манчестер Јунајтед. Тој кратко ми објасна да не читам појќе весници кои ме продаваа секој ден и да се фокусираме максимално на новата сезона. - изјавил Фелаини за британските медиуми. Белгиецот двата меча во Премиер лигата и дуелот со Лестер во Супер купот на Англија ги стартуваше од првата минута, а во контролните мечеви пред почетокот на сезоната успеа да се запише и во листата на стрелци.
| | веќе видена | слични

Новата сезона во европските првенства само што започна, а веќе се покажува дека големите европски имиња кои ја сменија средината, сепак, останале со старите навики, а тоа е да постигнуваат погодоци. Златан Ибрахимовиќ како слободен играч пристигна на „Олд Трафорд“, а по првите два меча докажува дека ќе биде клучен играч во играта на Манчестер Јунајтед. ПРВО ЈА „УКРАДЕ“ ДЕВЕТКАТА ОД МАРСИЈАЛ, А СЕГА И ПЕНАЛИТЕ ОД РУНИ За само 180 минути на теренот, Ибрахимовиќ се промовираше во вистински лидер на тимот. Тоа целосно му го дозволи и менаџерот Жозе Мурињо, кој верува во напаѓачот. Најпрво откако потпиша за Јунајтед, Ибра ја побара и експресно го доби дресот со бројот девет, кој минатата сезона го носеше Марсијал. Французинот, за кого беа платени 50 милиони фунти, не смееше да се спротивстави и сега Ибра е „деветката“ во екипата. Во дебитантскиот меч даде еден гол, а потоа и на дебито на „Олд Трафорд“ беше предводник и ги постигна двата гола за триумф против Саутемптон. Интересно е што кога беше досуден пенал ...
| | веќе видена | слични

Легендата на „топџиите“, Тиери Анри, кој моментално е најплатен стручен аналитичар на Скај Спорт, смета дека неговиот поранешен клуб Арсенал, морал по секоја цена да му конкурира на Јунајтед за трансферот на Ерик Бејли. Интернационалецот од Брегот на слоновата коска, кој како прв трансфер дојде во Манчестер Јунајтед во ерата на Мурињо, според Анри бил можен потенцијален трансфер на Арсенал, кој едноставно „топџиите“ не смееле да го пропуштат. Анри кој е најдобар стрелец во историјата на Арсенал со 228 голови, не е баш задоволен од одбраната на „топџиите“ и токму Бејли го гледал како можен столб во одбранатана клубот од Емирати. „ Тоа е прашањето кое сите си го поставуваат, зошто Арсенал не конкурираше за Бејли? Тој можеше да биде потенцијален трансфер на Арсенал. Тој и не беше толку скап во однос на тоа што се случува на трансфер маркетот “, истакна Тиери Анри. 22 годишниот Ерик Бејли, има одличен старт во Јунајтед, каде со неговата цврстина уште на почетокот покажа дека ќе биде одлично засилување за ...
| | веќе видена | слични

Менаџерот на Манчестер Јунајтед, Жозе Мурињо откри дека не бил тој кој го избрал Златан Ибрахимовиќ да ги шутира пеналите, туку другите ѕвезди во тимот Пол Погба и Вејн Руни. Швеѓанецот ја започна одлично кариерата на „Олд Трафорд“ откако во првите три натпревари реализира четири гола, а последниот дојде од пенал против Саутемптон во петокот. – Определивме тројца играчи да ги шутираат пеналите. Пол, Вејн и Златан, но првите двајца му рекоа на Ибрахимовиќ: „Ти ќе бидеш прв“, па тие го избраа, прокоментира Мурињо.
| | веќе видена | слични
2 копии

Јас избрав тројца, Пол, Вејн и Златан, но навистина сакам кога играчите одлучуваат меѓу себе и велат „овој е за мене". Руни и Погба меѓусебно се договорија и порачаа дека Златан е првиот избор кога ќе биде досуден пенал во наша корист. Тие ја донесоа одлуката, јас не им се мешав, откри „специјалниот"Голгетерот на Манчестер (Ј), Швеѓанецот Златан Ибрахимовиќ, постигна два гола и му донесе нова победа на Манчестер Јунајтед, овој пат со 2:0 над Саутемптон. По само два натпревари станува јасно дека нападот на Јунајтед ќе изгледа многу подобро оваа сезона, истовремено неговото пристигнување на „Олд Трафорд" значи и менување на некои правила и навики во тимот.Капитенот Вејн Руни беше задолжен за изведување на ударите од единаесет метри во изминативе неколку сезони, но на натпреварот против Саутемптон се виде дека англискиот напаѓач повеќе не е прв избор кога се во прашање пеналите откако во тимот е популарниот Ибракадабра.Имено, како што открива Мурињо, Златан бил еден од тројцата фудбалери кои ги избрал за ...
| | веќе видена | слични

Манчестер Јунајтед со три победи и титула ја започна новата натпреварувачка кампања 2016-2017. „Ѓаволите“ од „Олд Трафорд“ прво го победија Лестер во „Комјунити Шилд“, за да потоа ги совладааат Бурнмаут и Саутемптон во Премиер лигата, три меча на кои во листата на стрелците се запиша Златан Ибрахимовиќ. Ветеранот кој летово дојде во Јунајтед како слободен играч откако му заврши договорот со ПСЖ уште на самиот почеток покажува какво засилување ќе биде, а неговата цел е да го освои англискиот првенство. -Јас имам визија, верувам дека ќе ја освоиме Премиер лигата. Сепак мора да работиме напорно и ќе направиме се за да ги спречиме останатите клубови кои сакаат да дојдат до трофејот. Само сакам да му помогнам на тимот, по два меча имаме две победи,тоа е најважно. Кој ќе даде гол не е важно се додека победуваме. Да дадов три гола досега во ПЛ и среќен сум поради тоа, но ова е само почеток. Сезоната е долга, јас ќе работам напорно, тимот ќе работи напорно и полека ќе бидеме се подобри и подобри, ќе видиме каков ќе ...
| | веќе видена | слични

Манчестер Јунајтед го победи Саутемптон со 2: 0 во првиот натпревар од вториот круг на Премиер, лигата, одигран на “Олд Трафорд”. Дуелот беше и деби за новиот менаџер на “црвените ѓаволи”, Жозе Мурињо, кој не ги разочара навивачите на Театарот на соништата, како и повторното деби за рекордното засилување на тимот Пол Погба, кој остана на теренот во сите 90 минути. Првиот дел беше еднакво, но во последните 15 минути домаќините притиснаа и тоа даде резултат во 36-та минута, кога Златан Ибрахимовиќ го отвори резултатот по многу добар шут со глава. Малку по паузата Јунајтед го нанесе вториот удар, откако Лук Шо беше фаулиран во шеснаесетникот, а Ибрахимовиќ мирно реализира досуден пенал. Во преостанатото време “црвените ѓаволи” го затворија дуелот, а Антони Марсеј испушти две добри шанси да го направи резултатот класичен. На овој начин Манчестер Јунајтед ја запиша втората последователна победа од почетокот на сезоната, а Саутемптон останува со предност од еден поен.
| | веќе видена | слични

Жозе Мурињо открива дека можеби само еден телефонски повик, го променил правецот на кариерата по кој ќе се движи Фелаини, кој по доаѓањето на португалскиот стратег, делува како ново засилување за „црвените ѓаволи“. Навивачите на Јунајтед, веќе подолг период не се задоволни од белгискиот интернационалец, и тоа јавно го кажуваа, но во првите два меча оваа сезона, Фелаини имаше доста добри перформанси, а тоа го потврди и самиот Мурињо. „ Фелаини сега е добро, тој игра сосема различно за разлика од порано, и мислам дека неговиот однос е далеку подобар со фановите, за разлика од претходно. Интересно е тоа како еден телефонски повик може да направи разлика кај некој играч кој игра доста лошо и кој не е сакан од фановите. На тој телефонски повик јас му реков, заборави на се што читаш, кога сум јас тука, ти не мора да заминеш “, открива Жозе Мурињо. Често се пишуваше дека Фелаини е на излезните врати од Манчестер Јунајтед, но натпреварите против Борнмаут и Саутемптон, покажаа дека некогаш можат многу работи да ...
| | веќе видена | слични

Младиот дефанзивец на Манчестер Јунајтед, Лук Шо, по вчерашниот натпревар, прокоментира дека сепак стартот над него постоел, и дека правилно е досуден пенал против Саутемптон. Многумина сметаа дека Лук Шо се обидел да изглуми за пенал на вчерашната средба на Олд Трафорд, но како што изјави самиот играч, контактот постои и пеналот е исправно досуден. „ Многу од луѓето рекоа дека тоа не било пенал, но 100% тоа беше дуел за пенал, противникот ја допре мојата нога. 100% постоеше контакт, а јас не сум играч кој доаѓа на терен за да одглуми пенал. Среќен сум за победата, и поради тоа што бев дел од неа “, истакна Лук Шо. Јунајтед ноќеска ја оствари својата втора победа, и на уверлив начин ја стартуваа новата сезона, со што најавуваат дека ќе бидат силни претенденти за највисок дострел оваа сезона во Премиер лигата.
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Никакви понови факти не понудија бомбите за случајот за Мартин Нешковски, Смилковското езеро и смртта на Никола Младенов, трите клучни бомби со кои серијата ...
сите 238 | | | веќе видена

Јавниот обвинител Љубомир Јовески, вели дека во потрагата по парите од торбата „Луј Витон“, која јавноста ја виде на објавените снимки од криминалната афера ...
сите 222 | | | веќе видена

Овен (21.03 – 20.04) Планирате како да ги инвестирате парите од работата и дали тоа ќе ви се исплати. Некој ќе ги исполни вашите желби, и тоа треба да го ...
сите 219 | | | веќе видена

Извори во одбраната на луѓе инволвирани во предметите на СЈО тврдат дека најмалку еден од заштитените сведоци од случаите кои беа водени во сега згаснатата ...
сите 156 | | | веќе видена

 Долгорочните односи може да бидат погубни за вашата сексуална желба и задоволство. Сексуалните проблеми влијаат на една третина од младите и средовечните ...
сите 23 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Мурињо го прибира Балотели во Јунајтед?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: