ЛОИ 2016:Капријани стрелаше за нов златен медал

Италијанскиот стрелец Николо Кампријани го победи Русинот Сергеј Каменскиј во борбата за златен медал во стрелаштво со воздушна пушка од три различни позиции. ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Ахмад Абугхауш од Јордан е нов олимписки победник во теквoндо во категоријата до 68 килограми.Во финалната борба за златото, Абугхауш беше подобар од Денисенко ...
| | веќе видена | слични

Ештон Итан ја одбрани олимписката титула во десетобој на исклучителен начин. Американецот триумфира на дводневната трка со изедначен олимписки рекорд од 8.893 ...
| | веќе видена | слични

Американката Далиа Мухамед е нова олимписка победничка на 400 метри со пречки и со време 53.13 го освои златниот медал со неверојатна доминација по влажжната ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Не се знае кога ќе стигнат останатите 194.000 дози од руската вакцина „спутник“ кои Владата ги нарача во февруари во директни преговори со рускиот ...
сите 670 | | | веќе видена

Камер Идризи, кој има 43 години е убиен во синоќешното пукање во скопската населба Бутел 2, се дознава неофицијално, иако полицијата се уште не ја потврди ...
сите 49 | | | веќе видена

По само два дена откако беше пуштен во употреба, од утрово не функционира страницата на дигиталното издание на толковниот речник. Неколку пати сервисот не се ...
сите 81 | | | веќе видена

Македонија заедно со Албанија доби поддршка за отворање на преговорите за членство од министрите за надворешни работи на членките на Групата седум индустриски ...
сите 94 | | | веќе видена

Адвокатот Дељо Кадиев по јавната седница за „Рекет“ во Апелација, кажа дека пресудата од Кривичниот суд треба да се укине, бидејќи има многу грешки и повреди ...
сите 209 | | | веќе видена

Да бидеме искрени пред граѓаните, тие добро ги следат сите чекори наши како политичари и вреди да се спомне дека доколку барем за миг ВМРО-ДПМНЕ и ...
сите 102 | | | веќе видена

Шефот на државата Стево Пендаровски деновиве повторно ја актуелизираше темата за судењето на организаторите и насилниците кои упаднаа во Собранието на 27 април ...
сите 24 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ЛОИ 2016:Капријани стрелаше за нов златен медал

Од:
До кого (е-маил):
Порака: