ЛОИ 2016: Британецот Џастин Роуз олимписки шампион во голф


Британскиот голфер Џастин Роуз е првиот олимписки победник во голф по враќањето на овој спорт во олимиската програма. Победникот ја искористи грубата грешка на ...
| | веќе видена | слични
3 копии
3 копии

Србија ќе игра во финалето на женскиот одбојкарски турнир во Рио, во потрага за првиот златен медал во историјата, откако во драматичен дуел со 3:2 ги совладаа ...
| | веќе видена | слични

Женската одбојкарска репрезентација на Србија е пријатно изненадување на олимпискиот турнир во Рио. Откако во четвртфиналето Србинките ја шокираа ...
| | веќе видена | слични

Во драматичен и неизвесен меч одбојкарките на Србија со 3-2 во сетови ја совлада фаворизираната селекција на САД и се пласира во финалето на одбојкарскиот ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Му дојде редот и на министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски. Тој ги повикува медиумите на пунктот во спортската сала на СОУ „Перо Наков“ (поранешна ...
сите 370 | | | веќе видена

Одговарајќи на новинарско прашање во врска со обвинувањата на министерката Мила Царовска дека ВМРО-ДПМНЕ го опструира законот за дигитални учебници, ...
сите 324 | | | веќе видена

Немало крвава престрелка во Ченто со убиени, туку сообраќајна незгода. Со вакво објаснување, доцна вечерва излезе МВР, а откако десетина портали објавија дека ...
сите 85 | | | веќе видена

Најмалку 40 лица загинаа, а 50 се повредени во израелските воздушни напади врз појасот Газа денеска, соопштија здравствените власти во палестинската енклава. ...
сите 365 | | | веќе видена

Oпозициската партија ВМРО-ДПМНЕ информира дека откако нивниот лидер Христијан Мицкоски даде поддршка на Израел, на правото на самоодбрана на Израел, тој се ...
сите 282 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ЛОИ 2016: Британецот Џастин Роуз олимписки шампион во голф

Од:
До кого (е-маил):
Порака: