Собранието донесе заклучоци за состојбата во поплавените подрачја


2 копии

Собранието на Република Македонија вечерва со 58 гласови за и еден против донесе заклучоци за состојбата во полавените подрачја во Скопско. Усвоените заклучоци ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Партиското гласило на ВМРО-ДПМНЕ, „Курир“, два дена јалово се обидува да го прикрие нефункционирањето на институциите, неспособноста на власта и парадерското ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Заклучоците што вчера ги усвои парламентарното мнозинство на ВМРО-ДПМНЕ и ДУИ за помош на настраданите граѓани од поплавите се популистички и декларативни и ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Секој треба да го понесе својот дел од одговорноста за поплавите. Експертите апелираат нашите политичари да ја следат праксата од другите држави и да преземат ...
| | веќе видена | слични

И после една недела семејствата од поплавените скопски подрачја мака мачат со штетите кои им ги направи невремето од шести август, политичарите си ја тераат ...
| | веќе видена | слични

Тоа практично ќе значи дека доколку Комисијата за проценка на штетите утврди дека во едно домаќинство се уништени телевизорот, фрижидерот, машината за перење, ...
| | веќе видена | слични

Во денешното соопштение портпаролот на СДСМ Петре Шилегов ги обвини ВМРО-ДПМНЕ и ДУИ дека гласале против вистинска помош за настраданите граѓани: ВМРО-ДПМНЕ и ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Ветувања за правна држава, нулта корупција, за повисоки плати, вложувања во здравството, инфраструктурата, економијата и земјоделството, во младите и поддршка ...
сите 532 | | | веќе видена

Нови 173 потврдени со КОВИД-19 од 1.650 тестирања, од кои најголем дел 75 се од Скопје, беа регистрирани вчера во земјава. Починаа и досега најголем број ...
сите 525 | | | веќе видена

ДУИ денеска и официјално се откажа од концептот едно општество за сите. Жалиме што ДУИ се служи со ваква националистичка реторика и ги поткопува придобивките ...
сите 127 | | | веќе видена

Шефот на македонската дипломатија денеска пред новинарите потврди дека за Македонија да влезе на „белата листа“ на ЕУ и нашите граѓани да можат да патуваат во ...
сите 646 | | | веќе видена

Бојан Јовановски, кој е осуден во предметот „Рекет“, денеска повторно ќе биде спроведен во Основното јавно обвинителство Скопје за да заврши со поднесувањето ...
сите 112 | | | веќе видена

Во движење се ставени не само земјата и регионот, туку и меѓународни центри, бидејќи правдата е на наша страна и целата врева се крева поради тоа што ние ...
сите 73 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Собранието донесе заклучоци за состојбата во поплавените подрачја

Од:
До кого (е-маил):
Порака: