100 процентно обештетување на настраданите – Владата усвои пакет мерки за итна помош на настраданите


Целосно ќе бидат обештетени домаќинствата од поплавените подрачја. се што комисијата за проценка ќе го евидентира за оштетено истото 100 процентно ќе биде ...
| | веќе видена | слични

Здравствената состојба на терен се држи под контрола. Освен жители кои се пожалиле на дерматити,  исеченици и плускавци нема други сериозни инфективни ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии
3 копии

100 % ќе бидат обесштетени граѓаните чии домови беа уништени во поплавите, вели вицепремиерот за економски прашања Владимир Пешевски, во гостувањето на Канал ...
| | веќе видена | слични

-Тоа се однесува и на штетата во домовите, штетата на возилата, како и на земјоделските посеви. Бидејќи се работи за три различни категории и комисии, на терен ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Владата на Република Македонија вчера усвои пакет на мерки наменети за граѓаните во погодените подрачја од поплавите кои го зафатија скопскиот регион. Тодоров ...
| | веќе видена | слични

Жителите од поплавените населени места да бидат ослободени од работните места до петок оваа недела, ваква препорака дадоа од министерството за труд и социјална ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Новиот Закон за јавно обвинителство од вчера стапи на сила, со што и официјално згасна Специјалното јавно обвинителство. Државниот јавен обвинител Љубомир ...
сите 80 | | | веќе видена

ДУИ денеска и официјално се откажа од концептот едно општество за сите. Жалиме што ДУИ се служи со ваква националистичка реторика и ги поткопува придобивките ...
сите 127 | | | веќе видена

Бојан Јовановски, кој е осуден во предметот „Рекет“, денеска повторно ќе биде спроведен во Основното јавно обвинителство Скопје за да заврши со поднесувањето ...
сите 113 | | | веќе видена

После 2 часа и 17 минути во кафана се случуваат грешки, се правда лидерот на СДСМ, Зоран Заев, за објавената „бомба“ каде се слуша како со пцости и погрдни ...
сите 70 | | | веќе видена

Во движење се ставени не само земјата и регионот, туку и меѓународни центри, бидејќи правдата е на наша страна и целата врева се крева поради тоа што ние ...
сите 64 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

100 процентно обештетување на настраданите – Владата усвои пакет мерки за итна помош на настраданите

Од:
До кого (е-маил):
Порака: