УХМР најавува нови врнежи утре и задутре

21 копии

Времето утре во Македонија претпладне сончево и топло со мала до умерена облачност. Попладне променливо и нестабилно со локален пороен дожд, грмежи и умерен до засилен северен ветер, особено во северните и источните делови. Во вечерните часови локално процесите ќе бидат изразени во форма на невреме. УВ-индексот ќе изнесува 7. Температурата ќе се движи од 24 до 36 степени. Во Скопје претпладне ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Попладне променливо и нестабилно со локален пороен дожд, грмежи и умерен до засилен северен ветер, особено во северните и источните делови. Во вечерните часови локално процесите ќе бидат изразени во форма на невреме. Температурата ќе достигне до 33 степени. Во петок ќе биде променливо облачно, ветровито и доста свежо со локален дожд претпладне. Ќе дува засилен до силен северен ветер, кој на места ќе достигнува брзина и над 90 км/час и ќе предизвика значителен пад на температурата на воздухот. За време на викендот времето ќе биде стабилно и посвежо со умерен до засилен ...
| | веќе видена | слични

Утре во Македонија ќе преовладува сончево време со мала облачност и со слаб ветер од променлив правец. Промена со слаб локален дожд попладне се очекува во четврток и петок, а за време на викендот ќе преовладува стабилно време. Гледајте МЕТЕО со Наташа Алексоска
| | веќе видена | слични

Времето во Македонија утре ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност и со слаб променлив ветер. Вредноста на УВ индексот ќе изнесува 8. Дневната температура ќе се движи од 26 до 35 степени. До среда времето ќе биде стабилно со благ пораст на температурите. Во четврток и во петок ќе има зголемување на облачноста и услови за локален дожд, претежно во попладневните часови. За време на викендот се очекува стабилно и топло време.
| | веќе видена | слични

Во Македонија до крајот на денот времето ќе биде сончево и потопло. Ќе дува доумерен слаб североисточен и северозападен ветер. Максималните дневни температури ќе се движат од 26 до 34 степени. УВ индексот ќе има вредност 8. Во Скопје до крајот на денот времето ќе биде сончево и потопло. Ќе дува слаб северозападен ветер. Максималната дневна температура ќе достигне до 32 степени. УВ индекс 8.
| | веќе видена | слични
29 копии

Времето во Македонија денеска ќе биде сончево со слаб до умерен северен ветер. УВ-индкесот ќе изнесува 8.Температурата ќе се движи од 21 до 31 степени. Во Скопје ќе биде сончево со слаб до умерен северен ветер. Температурата ќе достигне до 28 степени. Идната недела ќе преовладува претежно сончево и топло време, освен во среда кога не чека невреме, според прогнозата на Accuweather.
| | веќе видена | слични
16 копии

Времето во Македонија ќе биде сончево со слаб северен ветер. Утринската температура ќе се движи од 8 до 16, а дневната од 26 до 34 степени. Во Скопје ќе биде сончево со слаб северен ветер. Температурите ќе се движат од 12 до 32 степена. УХМР за наредните денови најавува период на стабилно време со постепен пораст на дневната температура на воздухот.
| | веќе видена | слични

Денес (15.08.2016) времето во Македонија ќе биде сончево и ТОПЛО. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец. Температурата ќе се движи од 25 до 33 степени. Временската прогноза ја подготви СЛАВЧО ПОПОСКИ, meteo 24.mkвре
| | веќе видена | слични

Понеделник ќе биде уште еден од низот на сончеви денови со пријатни услови ако во обзир се земе максималната температура на воздухот. Истата ќе има вредности помеѓу 29°С и 33°C во најголем дел од земјата, а на југоисток до 34°С. Охридско преспанскиот крај очекува максимална околу 29°С. Ветерот во текот на денот ќе биде слаб, освен околу пладне, кога локално ќе задува повремен умерен ветер од променлив правец, односно ветер од т.х. термичка природа. Сончево ќе биде и во Скопје. Максималната ќе има вредност околу 31°С. МетепПро
| | веќе видена | слични
3 копии

По нестабилноста и свежото време, од средината на оваа недела, горештините повторно се враќаат во Македонија. Мала нестабилност се очекува во среда, а потоа, до крајотн а оваа седмица не очекува сончево и топло време со температури кои ќе надминат 35 степени. Слично време ќе се задржи и наредната недела, кога маскималните температури ќе се движат околу 30 степени.
| | веќе видена | слични
4 копии

Времето во понеделник ќе биде претежно сончево со слаб ветер од северен правец, и УВ индекс со вредност 8. Утринските температури се движат во интервалот меѓу 8 Целзиусови степени во планинските области на западот и истокот од земјата до 16 степени на југот, додека максималните дневни ќе достигнат од 25 до 34 степени. Во Скопје и околината утринската температура изнесува 12 степени, додека максималната ќе се искачи до 32 Целзиусови степени. Следува период на стабилно време со постепен пораст на дневната температура на воздухот.
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Советникот на ВМРО-ДПМНЕ во општина Гази Баба Александар Трајковски денеска одби да ја коментира фотографијата снимена во Будимпешта на која тој е во придружба ...
сите 188 | | | веќе видена

Лекарите и медицинскиот персонал го прекинуваат протестот на скопските клиники поради најавеното поскaпување на паркингот затоа што премиерот Зоран Заев им ...
сите 161 | | | веќе видена

Законот за амнестија ниту утре нема да биде пред пратениците. Предлог-текстот е подготвен, но треба да го разгледаат и усвојат партиските органи и правните ...
сите 165 | | | веќе видена

Францускиот премиер Едуар Филип во интервју за весникот „Лез Еко“ призна дека Владата направила грешки во кризата со протестите на „жолтите елеци“ и оти не ги ...
сите 147 | | | веќе видена

Во оваа болница има 6 патници двајца се потешко повредени и се на машина за дишење, едниот има повреди на главата,а другиот на вратниот  ‘рбет. Министерот за ...
сите 239 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

УХМР најавува нови врнежи утре и задутре

Од:
До кого (е-маил):
Порака: