Galaxy телефоните и Qualcomm процесорите се во опасност!

Речиси една милијарда уреди на Андроид се под влијание на сериозна безбедносна маана , која може да им овозможи на напаѓачите пристап до сите податоци и ...
| | веќе видена | слични

Во потенцијална опасност се речиси 900 милиони Андроид уреди, откако беше откриена голема сигурносна дупка, преку која на хакерите им се овозможува лесен ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Над 1 милијарда уреди со инсталиран Android оперативен систем се под закана од новиот вирус, наречен Quadrooter. Да погледнеме за што станува збор…. Според ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Скоро една милијарда Android уреди се под ризик од безбедносен проблем кој на хакерите може да им ловозможи пристап до сите податоци и лхардвер, вклучувајќи ја ...
| | веќе видена | слични

Останато

Ѕвездата на англискиот првак ги постигна единствените два гола на „Гордиот албион“ во досегашните три меча од Европското првенство. ЕВРО 2020 Англија со две ...
сите 92 | | | веќе видена

Пратеничката од редовите на ВМРО-ДПМНЕ, Рашела Мизрахи, на денешните пратенички прашања во Собранието, истакна дека по милиони пати повторени изјави од страна ...
сите 150 | | | веќе видена

Претседателот на Бугарија Румен Радев денеска нагласи дека брзото движење на Република Северна Македонија кон ЕУ зависи само од дијалогот со Бугарија. – Време ...
сите 860 | | | веќе видена

Фудбалската репрезентација на Хрватска по одличниот настап во второ полувреме на „Хемпден парк“ ја победи Шкотска со 3-1 и на тој начин обезбеди пласман во ...
сите 127 | | | веќе видена

Колку ги чини граѓаните на Македонија политиката на Зоран Заев: Буџетскиот дефицит (повеќе потрошени пари од собрани) за периодот од 1 јануари 2021 до 22 јуни ...
сите 160 | | | веќе видена

Голем број граѓани реагираат дека одамна се пријавиле на веб-страницата vakcinacija.mk, но се уште не добиле термин за вакцинација во земјава.Од Министерството ...
сите 191 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Galaxy телефоните и Qualcomm процесорите се во опасност!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: