СПЕЦИЈАЛЦИТЕ И ВОЈСКАТА НА ТЕРЕН: Во Стајковци најкритично, поплавени домови, уништени возила


Припадници на единицата за брзи интервенции, како и единицата за специјални задачи вечерва се испратени на терен да им помогнат на луѓето кои се заглавени во ...
| | веќе видена | слични
16 копии
3 копии

Дополнителен број на припадници на Армијата на Република Република Македонија ќе бидат ангажирани да помогнат во санирањето на последиците и штетите од ...
| | веќе видена | слични

Како што соопшти кабинетот на Иванов, претседателот веднаш по големото невреме кое во саботата навечер ја зафати Република Македонија, а особено скопскиот ...
| | веќе видена | слични
13 копии
4 копии

Армијата на Република Македонија помага во подрачјата каде е најпотребна помош по стравичните поплави од невремето кое завчера го зафати Скопје. Со сите сили, ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Припадниците на АРМ се активно вклучени во расчистувањето на теренот по катастрофалната поплава што викендов го зафати скопско. Војниците се ангажирани онаму ...
| | веќе видена | слични

Дваесет мажи и 10 жени од отвореното одделение на КПД „Издризово“ од денеска ќе помагаат во расчистување на штетите од поплавите во погодениот регион, изјави ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Делегација на Владата на Република Северна Македонија предводена од министерката за одбрана Славјанка Петровска, во придружба на советникот за одбрана на ...
сите 157 | | | веќе видена

Забавата за Охридскиот Рамковен Договор како да не помина во „духот“ на соживотот. Тоа можеше да се види од исвиркувањето на македонскиот јазик на истата.На ...
сите 87 | | | веќе видена

Опасноста за нуклеарната централа Запорожје, на југот на Украина, каде Киев и Москва меѓусебно се обвинуваат за гранатирање повеќе од една недела, „се ...
сите 312 | | | веќе видена

„Мислам дека ниту еден писател денес не го заслужува тоа повеќе од него. Кампањата започнува сега“, напиша Бернар-Анри Леви.Ружди бил нападнат со нож во ...
сите 120 | | | веќе видена

– Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е зголемен. На граничниот премин Богородица времето на чекање за излез од државата е ...
сите 181 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

СПЕЦИЈАЛЦИТЕ И ВОЈСКАТА НА ТЕРЕН: Во Стајковци најкритично, поплавени домови, уништени возила

Од:
До кого (е-маил):
Порака: