Владата се вклучува со поддршка во справувањето со поплавите: Екипите на Град Скопје на терен за санација на последиците од невремето


Град Скопје формираше Кризен штаб по силното невреме кое попладнево го зафати Скопје. Состојбите се следат и се дејствува на терен. Онаму каде што е ...
| | веќе видена | слични
14 копии

Екипи на армијата на Република Мкаедонија денеска работат во тетовска Шипковица. Дежурни екипи се присутни и во Голема Речица каде што сите патишта се проодни ...
| | веќе видена | слични
2 копии
7 копии
2 копии
повеќе

Останато

Делегација на Владата на Република Северна Македонија предводена од министерката за одбрана Славјанка Петровска, во придружба на советникот за одбрана на ...
сите 157 | | | веќе видена

Забавата за Охридскиот Рамковен Договор како да не помина во „духот“ на соживотот. Тоа можеше да се види од исвиркувањето на македонскиот јазик на истата.На ...
сите 87 | | | веќе видена

Опасноста за нуклеарната централа Запорожје, на југот на Украина, каде Киев и Москва меѓусебно се обвинуваат за гранатирање повеќе од една недела, „се ...
сите 312 | | | веќе видена

„Мислам дека ниту еден писател денес не го заслужува тоа повеќе од него. Кампањата започнува сега“, напиша Бернар-Анри Леви.Ружди бил нападнат со нож во ...
сите 120 | | | веќе видена

– Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е зголемен. На граничниот премин Богородица времето на чекање за излез од државата е ...
сите 181 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Владата се вклучува со поддршка во справувањето со поплавите: Екипите на Град Скопје на терен за санација на последиците од невремето

Од:
До кого (е-маил):
Порака: