Два нови случаи на педофилија во источна Македонија - За среќа малолетните девојчиња избегале

Два педофилски напади за неполни 11 часа на Истокот. Вчера напладне во Свети Николе во влез од зграда 46 годишен сетиниколчанец со иницијали В.О. ги соблекол ...
| | веќе видена | слични

09.08.2016 Полицијата го идентификуваше лицето кое во петокот вечерта се обидело да силува малолетничка. Се работи за 24-годишниот В.К. од Кочани, кој се ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Полицијата поднесе кривична пријава против В.К.(24) од Кочани поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело полов напад врз дете кое не наполнило ...
| | веќе видена | слични
2 копии
3 копии

Вчера околу 12,00 часот во Свети Николе, во влез од зграда додека деветгодишно девојче се симнувало по скалите била пресретната од страна на непознато лице по ...
| | веќе видена | слични

Останато

Делегација на Владата на Република Северна Македонија предводена од министерката за одбрана Славјанка Петровска, во придружба на советникот за одбрана на ...
сите 157 | | | веќе видена

Забавата за Охридскиот Рамковен Договор како да не помина во „духот“ на соживотот. Тоа можеше да се види од исвиркувањето на македонскиот јазик на истата.На ...
сите 87 | | | веќе видена

Опасноста за нуклеарната централа Запорожје, на југот на Украина, каде Киев и Москва меѓусебно се обвинуваат за гранатирање повеќе од една недела, „се ...
сите 312 | | | веќе видена

„Мислам дека ниту еден писател денес не го заслужува тоа повеќе од него. Кампањата започнува сега“, напиша Бернар-Анри Леви.Ружди бил нападнат со нож во ...
сите 120 | | | веќе видена

– Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е зголемен. На граничниот премин Богородица времето на чекање за излез од државата е ...
сите 181 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Два нови случаи на педофилија во источна Македонија - За среќа малолетните девојчиња избегале

Од:
До кого (е-маил):
Порака: