Лина Ѓорческа со најдобро место на ВТА


Најубавата честитка за својот 22 роденден најдобрата македонска тенисерка Лина Ѓорческа ја доби во средата, кога ја виде информацијата дека ќе игра во ...
| | веќе видена | слични

Најдобрата тенисерка на светот покажа дека одлично умее и да танцува. Откако за магазинот „Self“ Серена Вилијамс изјавила дека го сака своето тело такво какво ...
| | веќе видена | слични

Огромен успех на најдобрата македонска тенисерка - ќе учествува во квалификациите за последниот гренслем во сезоната на „Флешинг медоуз“ Сашко Ѓ. Димовски ...
| | веќе видена | слични

Со своите одлични настапи на последните неколку тениски турнири, македонската тенисерка Лина Ѓорческа обезбеди настап во квалификациите на последниот гренд ...
| | веќе видена | слични

Најдобрата тенисерка од Македонија, Лина Ѓорческа, која последните неколку месеци бележи фантастични резултати, си доби уште едно признание. Тетовчанката ќе ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Гневните и тажни демонстранти во Бејрут во вторникот ги прочитаа имињата на 171 лице загинати во експлозијата на тамошното пристаниште, која минатата недела ...
сите 603 | | | веќе видена

Во Чаир в петок ќе се одржи уште еден протест против поскапувањето на струјата, односно измената на тарифите што ја одобри Регулаторната комисија за енергетика ...
сите 300 | | | веќе видена

Читам вести каде што СДСМ брифираат дека нивниот Стево ќе им даде мандат да преговараат, противуставно, за да врати што го направија Претседател и впрочем на ...
сите 140 | | | веќе видена

Засега нема одлука за воведување на ПЦР тестови за граѓанитекои транзитираат низ Македонија.На денешниот состанок на Комисијата за заразни болести беше ...
сите 165 | | | веќе видена

Седумдесет и седумгодишна жителка на Делчево е хоспитализирана откако по направените тестирања кај неа е утврдено присуство на Ковид-19. Ова денеска го потврди ...
сите 810 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Лина Ѓорческа со најдобро место на ВТА

Од:
До кого (е-маил):
Порака: