Министерот Миноски без коментар на прашањето „дали без еврообврзница има за плати и пензии?“


Средствата од еврообврзницата и се неопходни на владата за тековни потреби, за покривање на дефицитот и за вракање на стари долгови вели Министерот за финансии ...
| | веќе видена | слични
2 копии

„Ваков штетен Ребаланс нема да поддржиме! Се стимулираат непродуктивни трошења! Се зголемуваат задолжувањата и јавниот долг! Јавниот долг надмина 50%! Кажете, ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Кирил Миноски додека се подготвува кривично да одговара за незаконски издадената 450-милионска обврзница, итно да ги откаже аукциите на домашниот пазар на ...
| | веќе видена | слични

„Граѓаните на Република Македонија ги паметат изјавите на вашиот претходник кога за третата еврообврзница кажа дека ќе се користи за враќање на долгот од 2005 ...
| | веќе видена | слични

Хари Локвенец во Собранието дебатира за предложениот ребаланс на буџетот од страна на Владата. „Граѓаните на Република Македонија ги паметат изјавите на вашиот ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Каква ни е државата, такво ни е и судството. Државата обезличена, со сменето име преку два политички потписи, без напредок во ниту еден сектор, сиромашна, ...
сите 145 | | | веќе видена

Лидерите на Зелената партија ДОМ, Маја Морачанин и на ЛДП, Горан Милевски во Штип го претставија новото граѓанско движење на Центарот, со мотото „Излези од ...
сите 244 | | | веќе видена

Зголемен е бројот на повици во Службата за Итна медицинска помош во Скопје, а екипите интервенираат дневно кај стотина случаи. Дневно има и од осум до десет ...
сите 90 | | | веќе видена

Криминалот и корупцијата почнуваат и завршуваат со Зоран Заев и СДСМ во Република Македонија.Извештајот на Стејт Департментот е потврда за криминалот на Заев и ...
сите 242 | | | веќе видена

Австриските власти разбија мрежа на трговци со дрога во која учествувале лица од Албанија и Косово. Запленети биле наркотици, пари и автомобили, јавуваат ...
сите 104 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Министерот Миноски без коментар на прашањето „дали без еврообврзница има за плати и пензии?“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: