Трамп: Клинтон ни донесе смрт, разурнувања, тероризам и слабост


Републиканскиот кандидат за американски претседател Доналд Трамп ја обвини неговата ривалка од Демократската партија, Хилари Клинтон дека нејзиното наследство ...
| | веќе видена | слични

Штабот на демократскиот кандидатот за претседател на САД Хилари Клинтон го критикуваше нејзиниот противник од Републиканската партија Доналд Трамп поради ...
| | веќе видена | слични

Демократската партија испиша историја номинирајќи ја првата жена кандидат за претседател на САД. Хилари Клинтон ја доби довербата на делегатите по три дневната ...
| | веќе видена | слични

Кремљ во средата повторно ги отфрли обвинувањата од американските демократи дека Русија е одговорна за хакирањето на серверите на Демократската партија од која ...
| | веќе видена | слични

Славната оскаровка Мерил Стрип ја поддржа Хилари Клинтон во трката за претседател на САД. - Што е потребно за да бидете прва жена во што било? Потребен ви е ...
| | веќе видена | слични

Хилари Клинтон официјално беше номинирана од Демократската партија за нејзин кандидат на претседателските избори во САД во ноември, со што првпат во ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Судијата Илија Трпков кој ги осуди т.н организатори на настаните од „27 април по втор пат повеќе верува на зборовите на Александар Василевски-Нинџа отколку на ...
сите 145 | | | веќе видена

Постојаниот координатор на Обединетите нации во Северна Македонија, Росана Дуџак, ја поздравува одлуката Охридскиот регион да не биде ставен на Листата светски ...
сите 237 | | | веќе видена

Во соседна србија во градот Врање продолжува трендот македонските државјани повеќе да се вакцинираат против ковид-19 од граѓаните на Врање. Според податоците ...
сите 367 | | | веќе видена

Во последните 24 часа се направени 3.593 тестирања, а регистрирани се 47 нови случаи на КОВИД-19: Скопје – 19, Тетово – 11, Куманово – 6, Битола – 3, Прилеп, ...
сите 314 | | | веќе видена

Албанија и понатаму е една од најкорумпираните земји во Европа, според Индексот за перцепција на корупција и други показатели, пренесува Ора њуз, повикувајќи ...
сите 227 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Трамп: Клинтон ни донесе смрт, разурнувања, тероризам и слабост

Од:
До кого (е-маил):
Порака: