И покрај полициските блокади Министерството за финансии доби боја


Шарената револуција го обои Министерството за финансии, меѓутоа патот на демонстрантите до оваа институција не беше лесен. Откако се упатија од Специјалното ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Од страна на полициските службеници ангажирани на вчерашниот протест, во ниту еден момент не беа употребени средства за присилба или димни и шок бомби, велат ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Дел од активистите сметаат дека власта, преку полицијата, демонстрира сила за да ги заплаши граѓаните и да ги премиси од намерата да се приклучат на Шарената ...
| | веќе видена | слични

Министерството за внатрешни работи демантира дека вчера полициските службеници ангажирани на протестот на „Шарена револуција“ употребиле средства за присила ...
| | веќе видена | слични

МВР соопшти дека на синоќешните протести на граѓанското движење „Протестирам“, полициските службеници во ниту еден момент не употребиле средства за присилба ...
| | веќе видена | слични

Во 21:30 часот, групата демонстранти пред Министерството за финанси се упати кон улица Македонија, при што со употреба на физичка сила кон полицискиот кордон ...
| | веќе видена | слични

Министерството за внатрешни работи преку соопштение, фотографија на полицаец исфарбан во боја и видео посочува дека на синоќешниот протест пред Министерството ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Претседателот на најголемата политичка опција во државата ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски од Берово ги повика сите граѓани да се обединат, и оние неопределените, ...
сите 494 | | | веќе видена

Лидерот на СДСМ Зоран Заев вечерва пред скопјани порача дека го бара гласот на граѓаните за уште еден нов и чист мандат, за да продолжат со добрите политики.
сите 286 | | | веќе видена

Главниот координативен кризен штаб ги објави насоките и пропозициите врз основа на кои државјаните на Србија, Косово, Црна Гора и Босна и Херцеговина може да ...
сите 184 | | | веќе видена

РЕТОРИКАТА МЕЃУ ЛИДЕРИТЕ НА ПАРТИИТЕ СЕ ВЖЕШТУВА Нова „бомба“ се појави денес во која претседателот на СДСМ, Зоран Заев ги коментира албанските гласови. Заев ...
сите 90 | | | веќе видена

Одделот за внатрешна контрола, криминалистички истраги и професионални стандарди при МВР по добиениот видео запис на кој е снимено како униформиран полициски ...
сите 131 | | | веќе видена

Среќа што на време „сфатил“ дека разговорот со Грета е пранк и „молчел“, коментира пораншената министерка за култура Ганка Цветанова за аудито во кое тогашниот ...
сите 7 | | | веќе видена

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ и носител на листа во изборна единица 4 Александар Николоски денеска на средба пред граѓаните на Кавадарци Николоски, во ...
сите 207 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

И покрај полициските блокади Министерството за финансии доби боја

Од:
До кого (е-маил):
Порака: