Орав: Нема се уште договор, но има одреден напредок во преговорите


Во петокот, по шестчасовните разговори. претставниците на споменатите четири партии и во петокот не дадоа одговро за новинарите. Иако, не е прецизиран датумот ...
| | веќе видена | слични

Претставниците на четирите партии потписнички на договорот од Пржино претпладнево во резиденцијата на Европската унија не се договорија за отворените прашања ...
| | веќе видена | слични

Амбасадорите на ЕУ Аиво Орав и на САД Џес Бејли им дадоа на партиите време уште викендов за да размислат околу единственото прашање кое деновиве е на ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Преговорите во Пржино и денеска завршија без договор. И по 6 часа разговори амбасадорот на САД во земјава, Џес Бејли рече дека останува оптимист бидејќи има ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Претседателот на најголемата политичка опција во државата ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски од Берово ги повика сите граѓани да се обединат, и оние неопределените, ...
сите 494 | | | веќе видена

Лидерот на СДСМ Зоран Заев вечерва пред скопјани порача дека го бара гласот на граѓаните за уште еден нов и чист мандат, за да продолжат со добрите политики.
сите 286 | | | веќе видена

Главниот координативен кризен штаб ги објави насоките и пропозициите врз основа на кои државјаните на Србија, Косово, Црна Гора и Босна и Херцеговина може да ...
сите 184 | | | веќе видена

РЕТОРИКАТА МЕЃУ ЛИДЕРИТЕ НА ПАРТИИТЕ СЕ ВЖЕШТУВА Нова „бомба“ се појави денес во која претседателот на СДСМ, Зоран Заев ги коментира албанските гласови. Заев ...
сите 90 | | | веќе видена

Одделот за внатрешна контрола, криминалистички истраги и професионални стандарди при МВР по добиениот видео запис на кој е снимено како униформиран полициски ...
сите 131 | | | веќе видена

Среќа што на време „сфатил“ дека разговорот со Грета е пранк и „молчел“, коментира пораншената министерка за култура Ганка Цветанова за аудито во кое тогашниот ...
сите 7 | | | веќе видена

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ и носител на листа во изборна единица 4 Александар Николоски денеска на средба пред граѓаните на Кавадарци Николоски, во ...
сите 207 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Орав: Нема се уште договор, но има одреден напредок во преговорите

Од:
До кого (е-маил):
Порака: