Америка на нозе: Нема правда, нема мир!


4 копии

Движењето „Блек лајвс метр“ (Животот на црнците е важен) (БЛМ) е нападнато од над 100.000 луѓе што ја потпишаа петицијата оваа група која се спротивставува на ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Дваесет и шест полицајци се убиени во САД во текот на оваа година, што претставува алармантен пораст во однос на истиот период минатата година, се вели во ...
| | веќе видена | слични
6 копии
2 копии
2 копии

Убиствата на Афроамериканците од страна на полицијата во Луизијана и во Минесота минатата недела беа проследени со жестоки повици од црнечките милитантни групи ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Најголема опасност според медицинските лица, претставува зголемената концентрација на ПМ 2.5 честички во воздухот, а загадувањето од шумските пожари се смета и ...
сите 106 | | | веќе видена

Неодамнешните случаи со загрозување деца во Скопје и во Велес укажуваат на потребата за покажување поголема емпатија и грижа, како и за обрнување поголемо ...
сите 43 | | | веќе видена

ОБЈАВЕНО ПИСМОТО НА УНГАРСКИОТ ПРЕМИЕР АДРЕСИРАНО ДО ПРЕТСЕДАТЕЛOT НА ЕВРОПСКИОТ СОВЕТ, ШАРЛ МИШЕЛ Писмото е резултат на неодамнешните посети на унгарскиот ...
сите 119 | | | веќе видена

Американската компанија за кибер безбедност „CrowdStrike“ од вчера е познато име од погрешни причини, откако неуспешното ажурирање на софтверот предизвика ...
сите 140 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Америка на нозе: Нема правда, нема мир!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: