Еврообврзница за продолжен политички живот на Груевски


3 копии

Повеќе од двојно е намалено задолжувањето на државата на домашниот пазар за годинава, покажуваат бројките дадени во ребалансот на буџетот. Наместо првичните ...
| | веќе видена | слични
2 копии

СДСМ го саботира буџетот и проектите кои се реализираат преку него, коментира дел од стручната јавност во однос на противењето на оваа партија за издавањето на ...
| | веќе видена | слични

Владата сака да се задолжи повеќе од она што странците инвестирале во државата за изминатите 4 години, вели економскиот истражувач Бранимир Јовановиќ во ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Активни со Ковид-19 се 416 случаи во државава, од кои 158 се во Скопје. Според вчера објавените податоци на Институтот за јавно здравје, од направени 3.680 ...
сите 391 | | | веќе видена

Србија и Црна Гора ќе ги одржат своите први Меѓувладини конференции со ЕУ во рамки на новата преговарачка методологија на ЕУ усвоена минатата година, јави ...
сите 495 | | | веќе видена

Имаме исчекор – ја враќаме довербата меѓу македонскиот и бугарскиот народ. На средбите во Софија го активиравме дијалогот и потврдивме дека сме за ...
сите 371 | | | веќе видена

Малата Лара вчера наполни една година, а еден од гостите на нејзиниот роденден беше министерот за здравство Венко Филипче. А Лара, иако има само една година, ...
сите 60 | | | веќе видена

ОТКАКО ПАНДЕМИЈАТА ГО ЗГОЛЕМИ ЈАЗОТ ПОМЕЃУ ПОНУДАТА И ПОБАРУВАЧКАТА И работодавците и вработените треба да бидат мотивирани да размислуваат за трајност на ...
сите 181 | | | веќе видена

Во октомври е закажан нов состанок на мешовитата македонско - бугарска комисија за историски прашања на која историчарите повторно ќе се обидат да најдат ...
сите 101 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Еврообврзница за продолжен политички живот на Груевски

Од:
До кого (е-маил):
Порака: