До 15-ти август движењето низ шумите без дозвола ќе Ви донесе глоба од над 1500 евра


Со основна цел заштита од евентуални пожари, Министерството за земјоделство, шумарство и водостопанство воведува ограничување на сите лица во шумите и шумски ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Хрватскиот портал Трис објави текст за забраната за движење во македонските шуми со наслов: „Може ли поглупо: Македонија на Македонците им забрани дневна ...
| | веќе видена | слични

Tris.com.hr До 15 август во времеto od 7-17 часoт е забрането движење на македонските шуми – Јас го прочитав вчера во македонскиот портал за вести престижниот ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Министерството за земјоделство, шумарство и водостопанство објави дека се воведува ограничување на движењето на сите лица во шумите и шумските појаси од вчера ...
| | веќе видена | слични

Како превентивна мерка за заштита од пожари Национален Парк „Галичица“ воведе ограничено движење на сите лица во шумите и шумските појаси, освен за лицата со ...
| | веќе видена | слични

Останато

„Имам можност вечерва да говорам во пресрет на можеби најголемиот македонски национален празник – основањето на ВМРО. Практично, организацијата ВМРО, или уште ...
сите 92 | | | веќе видена

Македонската држава и македонскиот народ живеат во секојдневие во кое се соочени со огромна здравствена и економска криза, што е излезена од контрола, но и со ...
сите 449 | | | веќе видена

Денеска, на 64-годишна возраст, почина поранешниот пратеник и актуелен лидер на Сојузот на Ромите во Македонија, Амди Бајрам.Министерството за здравство нема ...
сите 127 | | | веќе видена

Максим Ацевски, главниот државен ревизор, во интервју за „360 Степени“ синоќа рече дека ДЗИ нема надлежност да го испита работењето на Националната агенција за ...
сите 124 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

До 15-ти август движењето низ шумите без дозвола ќе Ви донесе глоба од над 1500 евра

Од:
До кого (е-маил):
Порака: