Студентски пленум: Не мрдаме од пред СЈО, ЕБР тепа студенти! ВИДЕО


3 копии

Преиспитување на присуството на студентски претставници во сите тела на УКИМ и разгледување на случувањата за време на студентските избори ќе бидат точките на ...
| | веќе видена | слични

На студентите им е потребно раководство кое ќе биде избрано на отворен, транспарентен и легитимен начин. Тоа значи раководство избрано на демократски начин кое ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Случувањата околу изборот на нов претседател на Студентскиот парламент на УКИМ (СПУКМ), начинот на организирање на изборите и протестите кои следеа потоа, беа ...
| | веќе видена | слични

Студентските избори оценети како скандалозни, a дали ќе бидат и пониште треба студентите да се договорат. Осудена и интервенцијата на специјалците на ЕБР врз ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски очекува огромна победа. „Огромна победа е во најава, луѓето се обединуваат околу обновата, луѓето се решени, ...
сите 406 | | | веќе видена

Министерот за здравство Венко Филипче на својот Фејсбук профил објави фотографии од новиот паркинг на клиничкиот кампус „Мајка Тереза“. -Кога сликите сами ...
сите 151 | | | веќе видена

На само неколку дена пред изборите закажани за 15 јули, добро познатите руски пранкстери, Владимир Кузнецов (Вован) и Алексеј Стојларов (Лексус), објавија ...
сите 67 | | | веќе видена

Претседателот на Демократската унија за интеграција Али Ахмети денеска пред Парламентот изјави дека кандидатот за прв премиер Албанец Насер Зибери нема ниту ...
сите 235 | | | веќе видена

Нашата земја сега е призната од целиот свет, исто како и јазикот и идентитетот. Затоа, тие не треба да се прават патриоти. Ова го порача лидерот на СДСМ Зоран ...
сите 156 | | | веќе видена

Независната пратеничка група на ВМРО-ДПМНЕ го осуди снимањето и објавувањето на разговори кои, како што посочуваат, се водени на средба со претседателот на ...
сите 41 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Студентски пленум: Не мрдаме од пред СЈО, ЕБР тепа студенти! ВИДЕО

Од:
До кого (е-маил):
Порака: