Судот му го одзеде пасошот на Горан Грујовски во случајот Тврдина

Судија на претходна постапка постапувајќи по предлогот на Јавното обвинителство за гонење на кривични дела кои се поврзани и произлегуваат од содржината на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

На јавна седница пред три член судски совет адвокатот Никола Додевски жестоко го нападна обвинителот од Специјалното обвинителство Трајче Пеливанов дека СЈО ...
| | веќе видена | слични
6 копии
5 копии
3 копии

Заменик претседателот на судот Ивица Стефановски го одби барањето на СЈО, да ја изземе судијката Александра Поп- Стефанија кое стравуваше дека судијката ќе ...
| | веќе видена | слични

Основниот суд Скопје 1 донесе одлука по која го одби барањето на СЈО, судијата на претходна постапка Александра Поп-Стефанија да се изземе од случајот ...
| | веќе видена | слични
3 копии
2 копии

Специјалното јавно обвинтиелство ќе ја обжали одлуката на судијката Александра Поп-Стефанија бидејќи место притвор додели мерка на претпазливост за ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Специјалното јавно обвинителство побарало изземање на судијата на претходна постапка, Александра Поп Стефанија, само во случајот на поранешната министерка за ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Министерот за надворешни работи, Бујар Османи, зборувајќи за молкот од владата по протекувањето на францускиот предлог во јавноста, рече дека тоа било дел од ...
сите 791 | | | веќе видена

Во првите три дена од генералниот штрајк во цел јавен сектор платите на огромен број на работници во јавниот сектор кои работат во Градот Скопје, општините или ...
сите 375 | | | веќе видена

Криминалната власт на СДСМ и ДУИ наместо зголемување на платите, граѓаните ќе добијат драстично зголемена цена на електричната енергија Граѓаните ги очекува ...
сите 496 | | | веќе видена

Францускиот сатиричен неделник „Шарли Хебдо“ со текст на авторот Жан-Ив Ками се осврнува на случувањата околу земјава, за која се наведува дека се бори за влез ...
сите 306 | | | веќе видена

Откако пропаднаа сите лаги на ВМРО-ДПМНЕ и Христијан Мицкоски, прво што треба да направат е да се извинат кон јавноста за тоа што влеваа страв и несигурност. ...
сите 147 | | | веќе видена

Претседателот Стево Пендаровски денеска го прими надбискупот Пол Ричард Галагер, ватиканскиот секретар за односи со државите. var ai_block_div = ...
сите 106 | | | веќе видена

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ, најави дека пензиите од 1 јануари ќе бидат зголемени за 19,1 отсто, што е најголемо зголемување. Тој објави и ...
сите 183 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Судот му го одзеде пасошот на Горан Грујовски во случајот Тврдина

Од:
До кого (е-маил):
Порака: