Топол културен бран со над 100 настани во 31 општина


3 копии
11 копии

Културата и проектите за заживување на културниот живот во Македонија се една од главните фокус точки на Владата.Она што во изминатите неколку години е ...
| | веќе видена | слични

Во рамки на 9. манифестација „Топол културен бран“ годинава ќе се реализираат повеќе од 100 културни настани во 31 општина. Програмата ќе се реализира во две ...
| | веќе видена | слични

Останато

Бојко Борисов демонстрираше лидерство и пријателство кон Македонија, изјави поранешниот македонски премиер и поранешен специјален претставник на Владата за ...
сите 1426 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ заедно со граѓаните, со јавноста, со населението оди до крајната цел, а тоа се предвремени парламентарни избори на кои што ќе падне оваа криминална ...
сите 474 | | | веќе видена

Доколку нема договор за избори ова лето ќе преминеме во фаза на целосна блокада. Таа целосна блокада ќе биде во Парламентот, но и блокада на институциите, ...
сите 271 | | | веќе видена

Британското воено разузнавање верува дека руското напредување во Украина следните неколку месеци може да забави поради наводен недостиг од ресурси, и тогаш ...
сите 241 | | | веќе видена

Како што најави првиот човек на Регулаторната комисија за енергетика, Марко Бислимоски, договорите со БЕГ, компанијата која ги имаше лиценците за снабдување на ...
сите 108 | | | веќе видена

Верувам дека сите 27 земји-членки на ЕУ ќе не поддржат во стекнувањето кандидатски статус, вели украинскиот претседател Володимир Зеленски. Европските земји ...
сите 356 | | | веќе видена

Петнаесет лица, меѓу кои и осумгодишно дете, загинаа во руско гранатирање во регионот Харков (североисточна Украина), изјави синоќа Олег Синегубов, гувернер на ...
сите 97 | | | веќе видена

Прилепчанец е осомничен за обид за убиство и прилепското основно јавно обвинителство донесе наредба за спроведување истражна постапка. На осомничениот веќе му ...
сите 218 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Топол културен бран со над 100 настани во 31 општина

Од:
До кого (е-маил):
Порака: