Озил и Погба се здружија и обезбедија средства за операции на 22 болни деца од Африка


Месут Озил и Пол Погба го искористија Европското првенство за да ја покажат својата хумана страна и обезбедија средства за операции на 22 болни деца од ...
| | веќе видена | слични
2 копии
4 копии

Селекторот на Белгија, Марк Вилмоц критички се изрази кон неговиот тим и покрај победата со 4:0 против Унгарија во осминафиналето на Евро 2016. Според него, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Незадоволни граѓани се собраа пред Владата. Активисти, експерти, сите оние кои не се согласуваат со францускиот предлог кој предвидува менување на историјата ...
сите 1432 | | | веќе видена

– Ако бугарската влада на чело со Петков падна и покрај прифаќањето на бугарските услови, сосема оправдано се наметнува прашањето како треба да заврши владата ...
сите 290 | | | веќе видена

Човекот кој велеше дека има план на власт да остане дванаесет години, по се изгледа нема да ги дочека ни првите дванаесет месеци.Димитар Ковачевски – Таче, ...
сите 324 | | | веќе видена

„Европската унија мора конечно да даде зелено светло за отворање на преговорите со Македонија и Албанија“, рече канцеларот Олаф Шолц во Бундестагот, ...
сите 320 | | | веќе видена

ЕУ мора да даде зелено светло за Северна Македонија и Албанија, изјави денеска пред Бундестагот германскиот канцелар Олаф Шолц, прогнозирајќи дека утрешниот ...
сите 616 | | | веќе видена

Како што најави првиот човек на Регулаторната комисија за енергетика, Марко Бислимоски, договорите со БЕГ, компанијата која ги имаше лиценците за снабдување на ...
сите 109 | | | веќе видена

Во текот на изминатото деноноќие, руските воздушни сили неутрализирале 500 украински борци, соопштија во средата во руското министерство за одбрана, а ...
сите 124 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Озил и Погба се здружија и обезбедија средства за операции на 22 болни деца од Африка

Од:
До кого (е-маил):
Порака: